Społeczne

Grupa Antczak generalnym wykonawcą GLP Kraków Logistics Centre III

2023-06-15 14:58:26 reklama@calisia.pl/FB Antczak

Nowoczesne centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania w klasie A+ wybuduje Grupa Antczak w ramach Kraków Logistics Centre III. Spółka podpisała umowę o generalne wykonawstwo z GLP – wiodącym deweloperem i właścicielem nieruchomości logistycznych.

FB Antczak
FB Antczak

GLP Kraków III jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Krakowskiego Parku Technologicznego – w pobliżu autostrady A4 i nowopowstającej obwodnicy północnej Krakowa. Budynek zaoferuje 55 tys. m kw. najwyższej jakości powierzchni logistycznej, z możliwością składowania towarów do wysokości 12 m w świetle. Nośność posadzki wyniesie 7,5 t na m kw., a dach obiektu zostanie dostosowany do montażu instalacji fotowoltaicznych. W projekcie przewidziano m.in. tereny zielone, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, a także dedykowane przestrzenie dla kierowców ciężarówek.

- Cieszę się z kontynuacji naszej wieloletniej współpracy z GLP. Tylko w ubiegłym roku przekazaliśmy temu partnerowi prawie 90 tys. nowoczesnych powierzchni magazynowych. W ramach inwestycji, którą aktualnie rozpoczynamy, wybudujemy jeden z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów magazynowych w Małopolsce, spełniający rygorystyczne normy środowiskowe. Uzgodniliśmy bardzo ambitny harmonogram prac budowlanych, zgodny z wymaganiami dynamicznie rozwijającego się sektora logistycznego -

Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Segment magazynowo-przemysłowy jest jednym z czterech kluczowych filarów wzrostu Grupy Antczak na rynku nieruchomości. W 2022 roku Grupa przekazała klientom z tego segmentu ponad 430 tys. m kw. powierzchni, tj. niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Grupa realizuje projekty jako generalny wykonawca we współpracy z największymi krajowymi i międzynarodowymi deweloperami oraz operatorami powierzchni logistycznych.

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować