Społeczne

Groźny pożar w budynku wielorodzinnym w Kaliszu! Są osoby ranne

2023-12-04 11:55:35 BK

8 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji ratunkowo-gaśniczej w budynku wielorodzinnym przy Alei Wojska Polskiego 124. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

4 grudnia po godzinie 10:00 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o dymie i ogniu wydobywającym się z jednego z pomieszczeń w budynku wielorodzinnym przy Alei Wojska Polskiego 124 w Kaliszu. Na miejsce zadysponowano łącznie 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. 

- 5 osób zostało ewakuowanych z budynku. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Pożar został ugaszony i trwają działania związane z zabezpieczeniem i przewietrzeniem budynku - informuje mł. asp. Jakub Pietrzak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Jedno z pomieszczeń w budynku uległo całkowitemu spaleniu. Wybuchł w nim rozległy pożar. Dym i ogień wychodził z okna. Ewakuowanych zostało 5 osób. Wśród nich są ranni. 

Na miejscu wciąż trwają działania straży pożarnej. Na miejscu pracowały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować