Społeczne

Gmina Lisków wyremontuje 13 odcinków dróg - Największa inwestycja drogowa w historii liskowskiego samorządu

2024-02-12 10:30:00 Gmina Lisków

W środę 7 lutego 2024 r. Wójt Gminy Lisków Maria Krawiec wraz ze Skarbnikiem Gminy Anetą Frydzińską podpisały Umowę z firmą Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek, reprezentowaną przez pełnomocnika Pawła Mocnego na wykonanie największej inwestycji drogowej w historii samorządu, a mianowicie na przebudowę 13 odcinków dróg na terenie Gminy Lisków w miejscowościach: Annopol, Budy Liskowskie, Józefów, Lisków, Małgów, Strzałków, Trzebienie, Wygoda, Zakrzyn, Zakrzyn-Kolonia oraz Żychów.

Gmina Lisków
Gmina Lisków
W wyniku realizacji inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego wszystkich użytkowników oraz przyczyni się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej terenów usługowych, handlowych, przemysłowych i mieszkaniowych położonych wzdłuż tych dróg. Warto dodać, iż zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Umowa została zawarta na kwotę 7.368.028,73 zł, a przyznane dofinansowanie wynosi 6.999.627,30 zł.
 
Jednocześnie informujemy, że już za kilka dni ogłoszone zostaną kolejne przetargi na przebudowę dróg gminnych w sołectwie Wygoda o długości 1,195 km i Koźlątków o długości 1 km. Na te inwestycje warte ponad 2 miliony złotych pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach PROW.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować