Wasze artykuły

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna w przedszkolu

2024-02-17 18:42:58 Niepubliczne Przedszkole Jacka i Agatki

W dobie dzisiejszej cywilizacji, gdzie dzieci coraz mniej się ruszają, zasadne staje się prowadzenie gimnastyki w przedszkolu. Wszystkie dzieci lubią biegać na boso, skakać, czworakować, pokonywać tory przeszkód, turlać się po dywanie itd. W przedszkolu jest to możliwe!

Zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej w Niepublicznym Przedszkolu Jacka i Agatki w Kaliszu odbywają się raz w tygodniu, w kilkuosobowych grupach. Są one przeznaczone dla dzieci nie wymagających jeszcze postępowania rehabilitacyjnego, u których wady postawy są wynikiem słabego umięśnienia lub nieprawidłowego nawyku utrzymywania postawy ciała. W dobie dzisiejszej cywilizacji, gdzie dzieci dużo siedzą; przed telewizorem, przed komputerem, coraz mniej się ruszają, zasadne staje się prowadzenie gimnastyki w przedszkolu. Celem zajęć jest profilaktyka lub korekcja istniejących wad postawy, rozwijanie sprawności ruchowej dziecka oraz wydolności organizmu. Dzieci ćwiczą w strojach gimnastycznych i na boso. Na atrakcyjność zajęć wpływa bogata baza pomocy i przyborów do ćwiczeń.

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna to jedno z wielu zajęć dodatkowych, bezpłatnych, wykraczających poza podstawę programową.                 

Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z pełną ofertą przedszkola, zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi u Jacka i Agatki w dniu 2 marca (sobota)  w godzinach 10.00-13.00 ul. Serbinowska 21 w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować