Kultura

Gala finałowa konkursu "Wakacyjne zdjęcie z książką i zakładką" [zdjęcia, wyniki]

2019-10-26 10:00:00 BK

Podziękowania, występy artystyczne, gratulacje i nagrody - 25 października w siedzibie Publicznej Biblioteki Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyła się gala finałowa konkursu fotograficznego "Wakacyjne zdjęcie z książką i zakładką", współorganizowanego przez Galerię Tęcza.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

W konkursie wzięło udział 24 uczestników, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Zadaniem było zrobienie ciekawego wakacyjnego zdjęcia z książką i zakładką z logo Książnicy oraz Galerii Tęcza. Komisja konkursowa zakwalifikowała 18 fotografii, które przeszły do drugiego etapu konkursu. W dniach 23 września do 10 października w Galerii Tęcza odbyło się głosowanie, które miało na celu wyłonienie laureatów konkursu. Każda osoba odwiedzająca Galerię Tęcza mogła oddać swój głos na wybrane zdjęcie, wrzucając go do specjalnie przygotowanej urny.

25 października, w siedzibie Publicznej Biblioteki Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu odbyła się gala finałowa konkursu, którą poprowadziły dyrektor placówki Jolanta Nowosielska oraz Róża Pomiecińska i Aldona Zimna. Nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu wręczała również Karolina Wasiak-Borowiec, przedstawiciel Galerii Tęcza w Kaliszu, współorganizatora wydarzenia. Podczas spotkania odczytany został list gratulacyjny od Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Zwycięzcy otrzymali karty podarunkowe do Galerii Tęcza. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Wydarzenie uświetniły występy wokalne podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu.

Laureaci konkursu fotograficznego "Wakacyjne zdjęcie z książką i zakładką":

I miejsce - Michał Rogacki

II miejsce - Łukasz Rogacki

III miejsce - Aleksandra Waszak

IV miejsce - Szymon Celer

V miejsce - Maja Cichorek

VI miejsce - Lena Celer

VII miejsce - Sylwia Antczak

VIII miejsce - Wiktora Bera i Justyna Górska

IX miejsce - Natalia Pędziwiatr

X miejsce - Daria Marciniak

XI miejsce - Natalia Waszak

XII miejsce - Paweł Lewiński

XIII miejsce - Aleksandra Maron

XIV miejsce - Bartosz Cichorek

XV miejsce - Dominik Roth

XVI miejsce - Jolanta Gilicka

XVII miejsce - Natalia Płotek

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ