Sport

Formoza Kalisz. Ponad 1000 osób w Lesie Winiarskim! Pokazali odwagę i wytrwałość [zdjęcia, wideo]

2024-05-12 13:30:00 red.

Wspinanie, czołganie, strzelanie, dźwiganie i pokonywanie głębokich dołów! Ponad 1000 osób wystartowało w 4. edycji Formozy Challenge w Lesie Winiarskim!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

12 maja w Lesie Winiarskim odbył się już po raz 4. wyjątkowy bieg sygnowany komandosami z Jednostki Wojskowej Formoza. Na listach startowych znalazło się blisko 1200 osób!

Na trasie liczącej ponad 6 km organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po zaawansowany format Ultra.

Uczestnicy wspinali się na kontenery i wysokie przeszkody, byli polewani dla utrudnienia wodą, rzucali granatami, czołgali się pod kolczatkami, przechodzili pod ciężarówką i oponami, strzelali w paintball, strzelali z łuku, nosili beczki i skrzynie, chodzili z noszami.

Sprawdzali swoją wytrzymałość, siłę, pokonywali lęk, testowali celność. Wszystko odbywało się w dobrej i przyjaznej atmosferze, nie brakowało współpracy i nikt nie pozostał bez pomocnej dłoni. Kto nie mógł pokonać jakiejś przeszkody, musiał wykonać karne pompki lub parpisy. 

Organizatorzy zaprosili wszystkich - przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogły osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Zwieńczeniem całości jest format TEAM – gdzie można pobiec ze znajomymi, czy w drużynie firmowej.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować