Społeczne

Finał WOŚP w Kaliszu przy ulicy Łódzkiej! Zobaczcie co będzie się działo!

2024-01-16 12:00:00 red.

28 stycznia w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łódzkiej 29 w Kaliszu odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będą ,,Płuca po pandemii" - czyli zakup sprzętu dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Jak co roku OSRiR Kalisz przygotował występy artystyczne i licytacje. 

fot. Calisia.pl
fot. Calisia.pl

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z roku na rok przybywa wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy chcą wspierać inicjatywę fundacji. Najbliższy, 32. Finał WOŚP zagra 28 stycznia 2024 roku! Mottem przyszłej akcji jest ,,Tu wszystko gra OK!", a celem zbiórki ,,Pluca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!", czyli wyposażenie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. 

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Kaliszu, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Łódzkiej 29, od godziny 15:00. Na scenie wystąpią i zaprezentują się Talent Studio, L'ART Szkoła tańca, Sieraszewski Dance Studio, Fabryka Tańca Różańscy, Piano Song oraz KKS Włókniarz, sekcja gimnastyki artystycznej.

Licytacje prowadzone będą pomiędzy występami i na Allegro. Wśród przedmiotów znalazły się obrazy, poduszki, ozdoby, karnety na basen i siłownię, vouchery, gadżety WOŚP. Licytacje na Allegro znajdziecie na profilu FB WOŚP Kalisz.

O godzinie 20:00 odbędzie się balonowe Światełko do nieba.

32. Finału WOŚP w Kaliszu

1500  - Start

Występy zespołów:

 • Talent Studio
 • L'ART Szkoła tańca
 • Fabryka Tańca Różańscy
 • KKS Włókniarz, sekcja gimnastyki artystycznej.
 • Sieraszewski Dance Studio
 • Piano Song

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii –  bardzo poważne zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą - w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Fundacja planuje kupić urządzenia dla:

 • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
 • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
 • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
 • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
 • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy 
 
Jak zostać wolontariuszem w kaliskim sztabie?
 

Kolejnym punktem w harmonogramie zbliżającego się Finału WOŚP jest rejestracja wolontariuszy, która wystartuje w poniedziałek, 13 listopada.

Aby nim zostać, masz dwie możliwości:

 • rekrutacja w Sztabie - kontaktujesz się ze Sztabem i udajesz się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.
 • rekrutacja online - możesz zgłosić się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że każdy sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, a zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować