Kultura

„Fabryka Wełny” - koncert charytatywny big bandu w CKiS

2024-03-31 17:00:00 red. za CKiS

Lions Club Calisia zaprasza na wyjątkowy koncert charytatywny, który odbędzie się 7 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki. Największe przeboje złotej ery jazzu i swingu oraz hity filmowe zagra łódzki big band Fabryka Wełny. Ten wieczór dedykowany jest dwóm zmarłym niedawno zasłużonym członkom LCC Calisia – Witoldowi Śniochowi i Viktorowi Jędrzejakowi.

Źródło: CKiS
Źródło: CKiS

Lions Club Calisia w tym roku w swej charytatywnej działalności skupia się na pomocy dzieciom z cukrzycą oraz środowisku osób niewidomych i niedowidzących. Kolejny charytatywny koncert będzie jedną z okazji zgromadzenia funduszy na badania przesiewowe oraz zakup urządzeń, które ułatwią osobom z wadą wzroku korzystanie z dóbr kultury.

Artystycznym bohaterem charytatywnego wieczoru będzie znakomity big band FABRYKA WEŁNY. Tworzą go muzycy wywodzący się z różnych środowisk – są artystami  Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego i Muzycznego  w Łodzi,  wykładowcami  łódzkiej Akademii Muzycznej i liderami własnych zespołów. Od 2020 r. orkiestra ściśle współpracuje z Radiem Łódź. Repertuar orkiestry to kompozycje członków zespołu i szeroko pojmowana muzyka swingowa. Na koncertach big bandu można również usłyszeć na żywo i w oryginalnych aranżacjach muzykę ze „złotej ery jazzu” z połowy ubiegłego wieku, kiedy grały słynne orkiestry Glenna Millera, Benny Goodmana czy Duka Ellingtona. W  repertuarze nie brakuje również klasycznej muzyki tanecznej.

Podczas kaliskiego wieczoru usłyszymy nie tylko znakomite aranżacje instrumentalne, ale także utalentowanych wokalistów jazzowych i musicalowych. Na liście utworów kwietniowego wieczoru znajdują się między innymi „Memphis Blues” i „Bei Mir Bist Du Schoen”, „Maria” z „West Side Story” i „My Way” spopularyzowane przez Franka Sinatrę. Nie zabraknie również kompozycji z „Peer Gynta” oraz przebojów z filmów o Jamesie Bondzie – zapowiada Robert Kuciński, prezydent Lions Club Calisia.

Ten wieczór przyjaciele z LCC dedykują dwóm zmarłym niedawno zasłużonym członkom  organizacji – przedsiębiorcy Witoldowi Śniochowi oraz malarzowi Viktorowi Jędrzejakowi. Obaj przez ponad dwie dekady, do ostatnich chwil swego życią, nieśli pomoc potrzebującym poprzez organizację charytatywnych wydarzeń – koncertów, spektakli, zbiórek i aukcji.

Koncert Big Bandu FABRYKA WEŁNY odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia, o godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Bilety w cenie 100 złotych kupić można w kasie CKiS, online oraz od członków Lions Club Calisia.

BILETY

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować