Sport

Energa MKS Kalisz z czterema powołaniami do kadry narodowej

2021-04-06 17:00:00 red.

Jacek Nawrocki, trener reprezentacji Polski kobiet, ogłosił skład kadry na pierwszą część sezonu 2021.  Na pierwsze zgrupowanie w tym roku powołane zostały trzy zawodniczki Energa MKS-u Kalisz: rozgrywająca Ewelina Polak, libero Justyna Łysiak i grająca w zespole juniorskim przyjmująca Martyna Czyrniańska. W sztabie szkoleniowym reprezentacji znalazł się również trener kaliskich siatkarek - Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz
Energa MKS Kalisz

Kadrowiczki przygotowania rozpoczną w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku 14 kwietnia, w składzie zależnym od przebiegu rywalizacji w ligach krajowych. Skład reprezentacji może podlegać korektom ze względu na kwestie zdrowotne lub inne niezależne od trenera i zawodniczek.

W kadrze mamy aż cztery osoby związane na co dzień z kaliską siatkówką.

W trakcie sezonu, który Energa MKS zakończył na 7. miejscu libero Justyna Łysiak była dwukrotnie nagradzana statuetką MVP, a w meczu z Legionovią zanotowała aż 95% pozytywnego przyjęcia. Jednocześnie w rankingu za cały sezon zajęła drugie miejsce w TAURON Lidze ze średnim wynikiem na poziomie prawie 64%. Rozgrywająca i kapitan kaliskiego zespołu, Ewelina Polak, w kończącym sezonie raz otrzymała statuetkę MVP, z kolei Martyna Czyrniańska to jedna z najbardziej obiecujących zawodniczek młodego pokolenia. W obecnym sezonie wraz z juniorkami Energa MKS SMS Kalisz awansowała do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski pozostając w grze o obronę zeszłorocznego złotego medalu.

Skład reprezentacji Polski kobiet na pierwszą część sezonu 2021:

Rozgrywające: Marta Krajewska, Martyna Łazowska, Julia Nowicka, Ewelina Polak, Katarzyna Wenerska

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Olivia Różański, Weronika Szlagowska, Aleksandra Wójcik 

Atakujące: Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek

Przyjmujące/atakujące: Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łukasik, Magdalena Stysiak

Środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Marta Ziółkowska

Libero: Monika Jagła, Justyna Łysiak, Maria Stenzel 

 

Sztab trenerski i medyczny

Jacek Nawrocki – trener

Waldemar Kawka – asystent trenera

Przemysław Kawka – trener współpracujący

Gąsior Rafał – trener współpracujący

Jacek Pasiński – trener współpracujący

Radosław Wodziński – trener współpracujący

Piotr Olenderek – trener współpracujący

Łukasz Witczak – fizjoterapeuta

Dawid Koc – fizjoterapeuta

Karol Subocz – fizjoterapeuta

Bartosz Hołobut – fizjoterapeuta

Artur Pacek – trener przygotowania motorycznego

Łukasz Zarębkiewicz – trener przygotowania motorycznego

Maciej Tietianiec – kierownik reprezentacji

Marcin Domżalski – lekarz prowadzący

Krzysztof Zając – lekarz 

Michał Gaca – lekarz

Hubert Tomaszewski – menadżer reprezentacji

W sztabie kadry narodowej znalazł się m.in. trener kaliskich siatkarek Jacek Pasiński.

Od 2004 roku trenował siatkarki z Łodzi, początkowo zespół Startu Łódź (w sezonie 2005/2006 pod nazwą Budowlani-Start Łódź), a od 2006 r. drużynę Budowlanych Łódź. Z Budowlanymi awansował najpierw z ligi wojewódzkiej do II ligi, w kolejnym roku do I ligi, a następnie do ekstraklasy w 2009 r. Przed rozgrywkami na najwyższym szczeblu rozgrywek został przesunięty na funkcję II trenera, po czym opuścił drużynę w trakcie sezonu. Od grudnia 2009 roku trenował I-ligowy zespół UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki.

Wznowił karierę trenerską przejmując drużynę Sparty Warszawa w środku sezonu 2012/2013. W sezonie 2014/2015 prowadził drużynę Młodej Ligi Budowlanych Łódź. W sezonie 2015/2016 po sześciu latach przerwy ponownie został pierwszym trenerem Budowlanych Łódź, z którymi zajął 5. miejsce w lidze. Po kilku kolejkach sezonu 2016/2017 został zatrudniony w charakterze pierwszego trenera drużyny PTPS Piła.

W sezonie 2018/2019 zajmował się komentowaniem meczów siatkarskich na antenie telewizji Polsat Sport. Pod koniec 2018 r. zastąpił Mariusza Wiktorowicza na ławce trenerskiej Energa MKS Kalisz.

W 2016 roku był także asystentem trenera kadry narodowej Jacka Nawrockiego.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ