Społeczne

Elżbieta Cichowicz otrzymała tytuł "Honorowy Przyjaciel Kalisza"

2023-11-28 11:30:00 UM Kalisz

Elżbieta Cichowicz - związana od lat z kaliskimi instytucjami medycyny lekarka i specjalistka medycyny pracy, otrzymała z rąk prezydenta miasta tytuł "Honorowy Przyjaciel Kalisza". 

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik

Podczas spotkania w ratuszu Elżbieta Cichowicz pojawiła się w towarzystwie bliskich współpracowników z kaliskich i poznańskich instytucji medycznych z dr hab. Markiem Andrzejewskim, dyrektorem Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Poznaniu na czele. Lekarka otrzymała z rąk prezydenta medal upamiętniający specjalistka medycyny pracy oraz podziękowania za lata zaangażowania i poświęcenia dla dobra kaliskich pacjentów. Wizyta była okazją do rozmowy o zmieniających się chorobach zawodowych dzisiejszych czasów i ciągłej ewolucji medycyny pracy. 

Elżbieta Cichowicz uzyskała dyplom lekarza w 1965 r. w Akademii Medycznej w Białymstoku. Wybrała specjalizować się w zakresie analityki lekarskiej, chorób wewnętrznych, oraz medycyny pracy I i II stopnia. Do 1999 r. pracowała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu jako asystent, zastępca ordynatora oddziału internistycznego oraz kierownik Poradni Profilaktyczno-Leczniczej Pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Następnie związała swoją karierę z Ośrodkiem Wielkopolskiego Centrum Medycyny Pracy w Kaliszu, któremu aktualnie przewodzi. Pracowała jako biegły lekarz sądowy, sekretarz i przewodnicząca Komisji Rewizyjnej w Kaliskim Towarzystwie Lekarskim. Od ponad 25 lat jest członkinią Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować