DZIŚ - DZIEŃ OTWARTY w kaliskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

2011-02-19 18:34:29 Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami

W związku ze Światowym Dniem Kota, który obchodzony jest 17 lutego zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do kaliskiego schroniska na Dzień Otwarty.

20 lutego od 13.00 do 17.00 czekać będą na Państwa spragnione miłości koty i psy.
Mile widziane upominki dla naszych podopiecznych (przede wszystkim karma).
Mamy nadzieję, że kaliscy miłośnicy zwierząt zechcą dziś odwiedzić schronisko i przebywające w nim te fascynujące futrzaki. Być może ktoś z Państwa wróci do domu z puchatym przyjacielem, aby móc się przekonać, jak wiele racji jest w słowach Franciszka Klimka:
Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,
choć nie będzie to pewnie myśl złota:
Najpiękniejszą muzyką przed snem,
jest mruczenie szczęśliwego kota.
- Pod swoją opieką mamy niemal zawsze około 20 mruczków. Nawet jeśli jedne zwierzęta znajdują dom, niemal natychmiast do kociarni trafiają kolejne czworonogi – mówi Marta Grabowiecka, kierowniczka schroniska.
- Obecnie – dodaje Karolina Kostera, vice-prezes kaliskiego TOZ-u – naszym priorytetem jest stworzenie pomieszczenia na kwarantannę dla kotów, aby zapobiegać potencjalnemu rozprzestrzenianiu się chorób. Zwierzęta w naszej placówce narażone są niestety na infekcje, a ich odporność dodatkowo osłabia stres, związany z nowym miejscem.
Mieszkańcy kociarni w kaliskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt czekają na odwiedziny. Zapraszamy w niedzielę w godzinach 13 – 17. Na swoją szansę czeka także 250 psiaków.
Porad w tym czasie będzie udzielał lekarz weterynarii Jacek Ignor. Z pewnością nadarzy się też okazja do rozmowy z pracownikami schroniska i wolontariuszami.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ