Społeczne

Dziś 28. Finał WOŚP. Wolontariusze już na kaliskich ulicach. Zobaczcie co będzie działo się w Arenie [program]

2020-01-12 10:00:00 BK

Już dziś, 12 stycznia, po raz 28. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami oklejonymi charakterystycznymi czerwonymi sercami. Zapraszamy do udziału w charytatywnych aukcjach i koncertach!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Nadrzędnym celem WOŚP-u jest pomoc najbardziej potrzebującym. Podczas tegorocznego finału zbieramy środki finansowe na realizację celów związanych z dziecięcą medycyną zabiegową.

Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 16.00. W programie występ chóru Szkoły Podstawowej nr 9 im. 25. Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej, Szkoły Artystycznej Talent Studio, pokaz tańca Sieraszewski Dance Studio oraz występ Zespołu JMS Band. Nie zabraknie oczywiście licytacji.

W godz. 15.30 – 19.00 zostanie przeprowadzona akcja poboru krwi. Odbędzie się także wystawa „Calisia RC Team”. O 20.00 rozbłyśnie tradycyjne światełko do nieba.

O godzinie 20:30, podczas koncertu finałowego na scenie zobaczymy Kasię Moś.

HALA KALISZ ARENA 12.01.2020
WOLONTARIAT

Godz. 08.00 - zbiórka wolontariuszy w holu głównym
- odprawa wolontariuszy w Hali (Policja, Szef Sztabu)
- wydanie puszek, identyfikatorów, serduszek (hol główny)
Godz. 10.00 - uruchomienie głównego punktu przyjmowania puszek
(salka Fitness) 1 piętro.
Godz. 18.00 – zakończenie zbiórki w mieście

Godz. 21.00 zakończenie zbiórki w Hali Kalisz Arena

W czasie trwania imprezy od godziny 14.00 będzie wydawany poczęstunek dla Wolontariuszy (salka A, II piętro).

62 Kaliska Drużyna Harcerzy Starszych „Brzoza” im. Stefana Szolc-Rogozińskiego organizuje akcję „Ogrzej się na WOŚP”. 12 stycznia w godzinach 10.00 – 17.00 w siedzibie Hufca ZHP Kalisz przy ul. Legionów 42 będzie można się ogrzać, napić się herbaty, najeść ciastek i nabrać sił.

Podczas 28. Finału WOŚP pomagamy na wiele sposobów. Jednym z nich jest sport. Kaliski bieg Wielkoorkiestrowy odbędzie się 12 stycznia, o godzinie 10:00 przy Wale Matejki - https://calisia.pl/bieg-po-swiatelko-do-nieba-dla-wosp-w-kaliszu,25629

Podczas Finału w Hali Arena odbędzie się zbiórka krwi. Akcja będzie trwała w godz. od 15.30 do 19.30 w ambulansie podstawionym przy Hali Arena - https://calisia.pl/oddaj-krew-podczas-28-finalu-wosp-w-kaliszu,42313

Zobaczcie co można wylicytować w Hali Arena: https://calisia.pl/przedmioty-ktore-mozna-wylicytowac-podczas-28-finalu-wosp,42251

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ