Charytatywnie

,,Dziennikarskie pierniczenie". Redakcje połączyły siły w szczytnym celu

2023-12-01 12:00:00 redakcja@calisia.pl

Już po raz siódmy dziennikarze z Kalisza i regionu zebrali się w Cafe Calisia, by wspólnie piec i ozdabiać pierniczki. Te słodkie dzieła sztuki będzie można kupić podczas wigilii na kaliskim rynku 9 i 10 grudnia! 

Dziennikarskie Pierniczenie 2023
Dziennikarskie Pierniczenie 2023

To już swego rodzaju tradycja kaliskich dziennikarzy, którzy corocznie przyłączają się do szlachetnej akcji pomagania. W trakcie tegorocznego spotkania, udało im się najpierw upiec, a następnie pięknie przyozdobić ponad 260 pierniczków! 

Przygotowywanie pierniczków odbywało się w świątecznym klimacie. Koleżanki i koledzy z redakcji przygotowali się do tego zadania wzorowo. W gwiazdkowych strojach, zaopatrzeni w różnego rodzaju i wielkości foremki przystąpili do swojego dzieła. Aromatyczne przyprawy wypełniły całą przestrzeń Cafe Calisia.

Wszystkie ręce były gotowe do nadania kształtów i barw piernikom. Powstały gwiazdki, choinki, aniołki, renifery, serca, dzwonki i inne pachnące piernikowe dzieła sztuki. Każdy z nich jest inny, ozdobiony lukrem, czekoladą lub kolorową posypką. 

Prawdziwą furorę zrobiły jednak piernikowe domki, wyróżniające się niezwykłą precyzją wykonania.

Jak co roku nie zabrakło również wielkiego dziennikarskiego piernika - serca, na którym podpisała się każda z redakcji. Piernikowe, dziennikarskie serce będzie do wylicytowania podczas kaliskiej Wigilii!

Spotkanie dziennikarzy redakcji: Radio Merkury, Radio Eska, Radio centrum, Gazeta Wyborcza, Ziemia Kaliska, Latarnik Kaliski,  KaliszInfo24.pl, WKaliszu.pl oraz Calisia.pl  - było również okazją do wspólnych rozmów, integracji i budowaniu relacji ponad wszelkimi podziałami. Nie obyło się bez dużej ilości śmiechu i dobrej zabawy. Spotkania te mogą odbywać się dzięki uprzejmości i wsparciu Darii Pawlak, właścicielki Cafe Calisia, która jest nieodzowną częścią tego przedsięwzięcia. 

Słodkie dzieła sztuki będzie można kupić 9 i 10 grudnia podczas charytatywnej Wigilii na kaliskim rynku. W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację piątki podopiecznych fundacji Bread of Life - Lenkę, Elizę, Nikodema, Kasię i Roberta. Kaliszanie znów spróbują pobić rekord aniołów. Przed nami Wigilia na kaliskim rynku

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować