Społeczne

Dyrektor szpitala o wypowiedzeniach anestezjologów: „To próba wymuszenia wzrostu wynagrodzeń”

2020-01-23 10:30:00 red.

W piątek o godz. 8.00 powinna się wyklarować sytuacja w kaliskim szpitalu związana z wypowiedzeniami anestezjologów. Wtedy dojdzie do spotkania dyrektora z lekarzami, którzy złożyli swoje aplikacje w nowym konkursie. Sytuacja według dyrekcji jest w głównej mierze spowodowana chęcią wyższych wynagrodzeń – Taka jest praktyka we wszystkich szpitalach, że lekarze wymuszają na dyrekcji wzrosty wynagrodzeń – tłumaczy dyrektor Radosław Kołaciński.

fot. arch. Calisia.pl
fot. arch. Calisia.pl

- Podstawą wypowiedzeń jest wzrost wynagrodzeń – tłumaczy dyrektor Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, który wskazuje również problem poboczny – Można też powiedzieć, że oddział Intensywnej Terapii jest oddziałem niewyremontowanym, a jest tak ponieważ czekamy na budowę nowego bloku operacyjnego – dodaje.

Wszystkie wypowiedzenia zostały złożone dwa tygodnie temu – Taka jest praktyka we wszystkich szpitalach, że lekarze wymuszają na dyrekcji wzrosty wynagrodzeń, bo dyrektor niechętnie daje podwyżki chyba, że są to środki znaczone z ministerstwa jak to było w przypadku pielęgniarek i ratowników – mówi dyrektor Kołaciński.

Rozpisano nowy konkurs na stanowiska anestezjologów – Wczoraj wpłynęły oferty. Wszyscy anestezjolodzy złożyli je ponownie ponadto dwoje lekarzy z zewnątrz złożyło oferty. Jestem umówiony na rozmowy w piątek o godz. 8.00 i jestem dobrej myśli – przekazuje dyrektor Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Jak podkreśla dyrektor Radosław Kołaciński – Wszystkim zależy na tym żeby szpital funkcjonował normalnie, żeby pacjenci byli zaopatrywani, żeby odbywały się planowe zabiegi.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ