Sport

Dwa złota i jeden brąz! Kapitalny występ zawodników Sekcji Sztuk Walki KKS-u na Mistrzostwach Polski w Kartuzach!

2023-05-23 20:00:00 KKS Kalisz

W Kartuzach w dniach od 12-14 maja odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule K1, w których brało udział 319 zawodników z 88 klubów. Na tamtejszych mistrzostwach reprezentanci Sekcji Sportów Walki Kaliskiego Klubu Sportowego zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal.

fot. KKS Kalisz
fot. KKS Kalisz

Podopieczni Dawida Kasperskiego i Adriana Kupaja zaprezentowali świetną dyspozycję. Dawid Janczak (17 lat) w swoich pojedynkach pokazał dużą dominację i po dwóch walkach doszedł do finału gdzie doprowadził przeciwnika w 3. rundzie do czterech liczeń co zagwarantowało mu zdobycie tytułu Mistrza Polski K1.

Łukasz Grudziecki (15 lat) stoczył trzy zacięte pojedynki. W półfinale w drugiej rundzie poprzez TKO zagwarantował sobie walkę finałową gdzie po bardzo wyrównanym pojedynku wygrał na punkty i tym samym zdobył pierwsze miejsce na podium.

Fabian Tokarek (15 lat) zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski w półfinale po bardzo emocjonującym pojedynku ulega na punkty. Warto zaznaczyć, że Fabian w drugiej rundzie po mocnych high kickach miał rywala prawie na deskach. Zabrakło niewiele, aby to jego ręka powędrowała do góry.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować