Україна

Druhowie z OSP Zbiersk przekazali wóz strażacki na Ukrainę

2022-03-08 08:00:00 red. za OSP KSRG Zbiersk

Zarząd OSP Zbiersk wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Stawiszynie, Sołtysami oraz Zarządem Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Stawiszynie, podjął decyzje o chęci przekazania naszego wozu strażackiego GBA Star 244 na Ukrainę.

OSP Zbiersk
OSP Zbiersk

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu poinformowała, iż istnieje możliwość nieodpłatnego przekazania pojazdu ratowniczo-gaśniczego w formie pomocy dla naszych braci strażaków w objętej wojną Ukrainie. 

Zarząd OSP Zbiersk wspólnie z Radnymi Rady Miejskiej w Stawiszynie, Sołtysami oraz Zarządem Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Stawiszynie, podjął decyzje o chęci przekazania naszego wozu strażackiego GBA Star 244 na Ukrainę, gdzie toczy się wojna. 

Ponadto auto doposażone będzie w węże gaśnicze, prądownice, rozdzielacze, torbę R0 oraz sprzęt potrzebny do walki z pożarami.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, ze możemy chociaż w taki sposób spróbować pomóc naszym wschodnim sąsiadom dzielnie walczącym za wolność swojego kraju! - informują druhowie. 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować