Motoryzacja

Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym w Kaliszu! Samochód wjechał pod pociąg!

2023-09-03 10:41:35 BK

Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Warszawa-Poznań, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kaliszu przy ulicy Krzywej, w okolicach giełdy kaliskiej. Na miejscu pracują służby ratunkowe. 

KM PSP Kalisz
KM PSP Kalisz

Do wypadku doszło 3 września przed godziną 9:00, w rejonie ulic Krzywej i Torowej. Kierująca pojazdem osobowym marki volkswagen nie zachowała ostrożności i wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, w momencie gdy nadjeżdżał pociąg pasażerski. Doszło do zderzenia. 

- 67-letnia kobieta wjechała na niestrzeżony przejazd i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pociągowi relacji Warszawa-Poznań. W składzie jechało ponad 30 pasażerów wraz z obsługą. Nikomu nic się nie stało. Kierująca samochodem została przetransportowana do szpitala - informuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na skutek siły uderzenia pojazd przewrócił się na bok. Kierująca została zakleszczona w samochodzie. Strażacy wydobyli ją z wraku przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowana, była przytomna. Została przetransportowana do szpitala. Maszynista był trzeźwy. 

Na miejscu pracowały zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja. W akcji uczestniczył także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować