Zdrowie

Dobra informacja dla pacjentów kaliskiego szpitala. 300 takich urządzeń trafiło do poradni kardiologicznej

2024-02-02 12:00:00 red. za Szpital Kalisz

Trzy umowy na dostawę 300 urządzeń do tzw. nadzoru telemetrycznego już podpisane. Pierwszą kaliski szpital parafował w poniedziałek 22 stycznia, dwie kolejne podpisane zostały w czwartek 1 lutego. Urządzenia są warte w sumie milion złotych!

Szpital Kalisz
Szpital Kalisz
Nadzór telemetryczny pacjentów z implantowanymi urządzeniami wszczepialnymi serca, to dodatkowe bezpieczeństwo dla naszych naszych Pacjentów kardiologicznych. Szpital realizuje umowę od 11 grudnia 2023 i jest to nowe świadczenie gwarantowane w poradni kardiologicznej.
 
Jesteśmy jednym z pierwszych szpitali, które realizują ten program i obejmujemy opieką pacjentów z 4 powiatów.
 
Nadzór telemetryczny nad pacjentami z implantowanymi urządzeniami wszczepialnymi ma na celu zapewnienie bezpiecznego, kompleksowego wsparcia dla pacjentów z niewydolnością serca, u których w ramach postępowania terapeutycznego wszczepiono stymulator lub kardiowerter-defibrylator serca wyposażony w funkcję, która umożliwia zdalne przekazywanie zgromadzonych danych.
 
Zdalne monitorowanie parametrów przekazywanych z urządzeń wszczepialnych umożliwia kontrolowanie stanu zdrowia pacjentów w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie, szybsze podjęcie właściwej interwencji medycznej.
 
Pierwsi pacjenci już są objęci telemetrycznym nadzorem, a specjaliści planują, aby taką opiekę otrzymywał każdy pacjent już w momencie gdy opuszcza nasz szpital po wszczepieniu kardiologicznego implantu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować