Społeczne

Do wspólnego stołu zasiądzie ponad 300 osób. Wigilia Fundacji CHOPS już w niedzielę!

2023-12-22 15:00:00 redakcja@calisia.pl

24 grudnia po raz trzeci Fundacja CHOPS zorganizuje wspólną Wigilię w Kaliszu. Na hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej setki osób będą mogły zjeść tradycyjną kolację, pośpiewać kolędy a nawet otrzymać prezent. 

fot. Fundacja CHOPS
fot. Fundacja CHOPS

W przeddzień Bożego Narodzenia, 24 grudnia o godz. 16.00 odbędzie się w Kaliszu wydarzenie pod nazwą "Nasza Wigilia" dla osób samotnych, potrzebujących towarzystwa i bliskości w ten wyjątkowy czas, a także wszystkich chętnych, którzy chcieliby spędzić wieczór z innymi. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja CHOPS wraz z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. 

„Nasza Wigilia” jest prawdziwą Wigilią, kiedy zasiądziemy do stołu i wszyscy razem podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia i zaśpiewamy razem kolędy po to, żeby było milej i po to, by w naszym mieście nie było nikogo, kto miałby powód do jakiegoś smutku. Ten dzień powinien być wyjątkowym dniem, więc nie zabraknie niespodzianek, prezentów i podniosłej atmosfery – zapowiedział Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Gościem specjalnym tegorocznej Wigilii będzie Mietek Szcześniak, który uświetni wydarzenie śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd. Oprócz tego, fundacja przygotowała jeszcze jedną niespodziankę w postaci filmu pokazującego niezwykłą historię pakistańskiej rodziny, która przez 14 lat pracowała w niewolniczy sposób w cegielni. Nagranie jest formą podziękowania dla podopiecznych fundacji CHOPS, którzy uzbierali niezbędną kwotę pieniądze na wyzwolenie tej rodziny. 

"Nasza Wigilia" jest imprezą bezpłatną, choć biletowaną. W wydarzeniu weźmie udział ok. 350-400 zgłoszonych osób, które wspólnie zasiądą do świątecznych stołów w hali OSRiR. Jak podkreślają organizatorzy, każda pomoc przy tym wydarzeniu jest mile widziana. 

W trakcie Wigilii będą potrzebni różni ludzie – kelnerzy; osoby, które będą chciały udekorować halę, czy ludzie, którzy będą potrzebni do rozkładania stołów, dźwigania. Potrzebujemy też wolontariuszy dla osób wykluczonych komunikacyjnie, którzy pojadą i taką panią czy pana, albo całą rodzinę mogą przywieźć na halę lub z niej odwieźć. Chcemy też mieć wolontariuszy, którzy dostarczą taką kolację zapakowaną z opłatkiem, przyjdą z życzeniami, być może z jakimś prezentem, po to, żeby dać poczucie wspólnoty, że jesteśmy razem – mówił prezes Fundacji.

 
Chcesz pomóc? Zgłoś się! Fundacja CHOPS poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji Wigilii! Potrzebni są kierowcy, kelnerzy, osoby, które przygotują dekoracje oraz obsługa techniczna! 
 
Więcej informacji na fb Fundacji: https://www.facebook.com/fundacjachops
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować