Społeczne

Do wspólnego stołu zasiadło ponad 300 osób!

2023-12-25 09:10:29 red.

24 grudnia po raz trzeci Fundacja CHOPS zorganizowała wspólną Wigilię w Kaliszu. Na hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej setki osób mogły zjeść tradycyjną kolację, pośpiewać kolędy a nawet otrzymać prezent. 

Fot. Kancelaria Prezydenta Miasta
Fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

W przeddzień Bożego Narodzenia, 24 grudnia odbyło się w Kaliszu wydarzenie pod nazwą "Nasza Wigilia" dla osób samotnych, potrzebujących towarzystwa i bliskości w ten wyjątkowy czas, a także wszystkich chętnych, którzy chcieliby spędzić wieczór z innymi. Organizatorem wydarzenia była Fundacja CHOPS wraz z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. 

Gościem specjalnym tegorocznej Wigilii był Mietek Szcześniak, który uświetnił wydarzenie śpiewem najpiękniejszych polskich kolęd. Oprócz tego, fundacja przygotowała jeszcze jedną niespodziankę w postaci filmu pokazującego niezwykłą historię pakistańskiej rodziny, która przez 14 lat pracowała w niewolniczy sposób w cegielni. Nagranie jest formą podziękowania dla podopiecznych fundacji CHOPS, którzy uzbierali niezbędną kwotę pieniądze na wyzwolenie tej rodziny. 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, które wspólnie zasiadły do świątecznych stołów w hali OSRiR.

W Wigilii fundacji CHOPS wzięli udział również posłanka na Sejm Barbara Oliwiecka oraz prezydent Kalisza Krystian Kinastowski i wiceprezydent Mateusz Podsadny.

 
 
 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować