Debata młodzieży o Unii Europejskiej

2014-04-03 21:14:00 Łukasz

W kaliskim Gimnazjum nr 7 odbyła się dyskusja uczniów z zaproszonymi gośćmi na temat szans płynących z naszego członkostwa strukturach unijnych.

fot. Łukasz Wolski
fot. Łukasz Wolski

Debata „Jak wykorzystać możliwości, które daje nam członkowstwo w Unii Europejskie?” zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 7 z kaliskiego Zagorzynka. Podczas spotkania uczestnicy poszukiwali korzyści, które daje Polakom 10-letnia obecność w Unii Europejskiej.

Do dyskusji zaproszeni zostali m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza – Radosław Kołaciński, Anna Szymańska z Biura karier i Rekrutacji PWSZ, Przedstawicielka Biura obsługi Inwestora i Partnera Społecznego Urzędu Miasta Anna Tomczyk, Witold Ulatowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czy Michalina Kozik – studentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

W roli dyskutantów wystąpili także przedstawiciele kaliskich szkół: Klub Europejczyka z II LO, Klub Europejczyka z III LO, Klub Europejczyka z V LO, Klub Europejczyka z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 9.

Gospodarzem dyskusji była Dyrektor Gimnazjum nr 7 – Beata Prus, a spotkanie prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Nikodem Kozik i Marcin Marciniak.

Czwartkowa debata była jednym w warunków, którzy musieli spełnić uczniowie ubiegający się o możliwość wystąpienia w charakterze posłów i posłanek podczas XX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Inicjatorem przedsięwzięcia są Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a udział uczniów w tym ogólnopolskim projekcie ma charakter konkursowy – jedynie przedstawiciele wybranych szkół, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami projektowymi, będą mieli niepowtarzalną okazję obradować w Warszawie i zasiadać w ławach sejmowych 1 czerwca 2014 r.

Nikodem Kozik i Marcin Marciniak – młodzi kaliszanie są kandydatami na mandatariuszy polskiej młodzieży, którzy za dwa miesiące zbiorą się w Sejmie RP. Więcej informacji na temat czerwcowych obrad znajduje się na stronie SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować