Biznes

Czy wiesz, że ADECON ma najprawdopodobniej najlepszy magazyn bateryjny na świecie?

2024-05-22 08:00:00 reklama@calisia.pl

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pojazdów elektrycznych (EV), pojawiają się nowe wyzwania. Produkcja tych pojazdów nie tylko wymaga przestrzegania rygorystycznych norm jakości i bezpieczeństwa, ale także zapewnienia ciągłości dostaw kluczowych komponentów, w szczególności baterii. Płynne zarządzanie łańcuchem dostaw staje się więc priorytetem, aby zapobiec jakimkolwiek zakłóceniom, które mogłyby opóźnić produkcję.

Adecon
Adecon

Rozwiązania dla efektywnego łańcucha dostaw baterii i infrastruktury ładowania

W sektorze e-mobilności kluczowym elementem są baterie litowo-jonowe oraz infrastruktura ładowania. Te dwa składniki są fundamentalne dla funkcjonowania pojazdów elektrycznych. Wymagają one skoordynowanego podejścia do pozyskiwania surowców, produkcji i dystrybucji, aby zapewnić ich dostępność na szeroką skalę.

Aby sprostać rosnącym potrzebom, firmy muszą eliminować wąskie gardła w łańcuchu dostaw. Kluczową rolę odgrywa tu standaryzacja procesów oraz współpraca między różnymi organizacjami. Dzięki temu można stworzyć efektywny, niezawodny i skalowalny system dostaw.

Kaliska Firma ADECON jest jednym z liderów w tej dziedzinie, oferując zaawansowane usługi logistyczne, które obejmują zarówno surowce, jak i gotowe produkty. Firma specjalizuje się w obsłudze materiałów niebezpiecznych, takich jak elektrolity, oferując przechowywanie i transport w kontrolowanych warunkach, co zapewnia bezpieczeństwo i ciągłość dostaw.

Rozwój polskiej produkcji baterii

W ostatnich latach, Polska stała się ważnym graczem na globalnej scenie produkcji baterii litowo-jonowych. Firmy takie jak LG Energy Solution inwestują w Polsce, przyciągając tym samym innych globalnych producentów. To przekłada się na rozwój krajowej gospodarki i tworzenie nowych miejsc pracy. Niebagatelną rolę dla dalszego rozwoju branży odgrywa logistyka.

Dla dostawców, takich jak ADECON, zapewnienie stabilnego i elastycznego łańcucha dostaw jest kluczowe.

Firma ADECON oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne obejmujące: transport, przechowywanie oraz obsługę celno-magazynową.

Dzięki temu klienci mogą być pewni, że ich produkty dotrą na czas i w odpowiednich warunkach, niezależnie od miejsca docelowego.

 

Adrian Dolny, Group CEO w ADECON Sp. z o.o.:

 

ADECON na targach w Stuttgarcie

Od 18 do 20 czerwca ADECON będzie obecny na targach The Battery Show Europe w Stuttgarcie. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia. 

 

 


ADECON Sp. z o.o.

Kompleksowa obsługa logistyki.

Transport kontenerowy, drogowy, morski, kolejowy, lotniczy, magazynowanie, agencje celne.

 

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować