Zdrowie

Cyberbezpieczeństwo w kaliskim szpitalu

2022-12-02 19:00:00 red. za Szpital Kalisz

Dyrektor Radosław Kołaciński podpisał 1 grudnia z firmą Comea umowę o wartości brutto 558 824,89 PLN na wdrożenie nowych zabezpieczeń z zakresu cyberbezpieczeństwa, podwyższających standard ochrony kaliskiego szpitala na zewnętrzne cyberataki

Szpital Kalisz
Szpital Kalisz
W ramach projektu zakupionych zostanie 47 nowoczesnych urządzeń sieciowych, w tym rozwiązania klasy UTM wraz z systemem podtrzymania zasilania, zwiększających przepływność infrastruktury teletechnicznej szpitala i pozwalających na natychmiastowe wykrycie potencjalnych zagrożeń i ataków cybernetycznych.
 
Dedykowany system umożliwi monitorowanie blisko 600 komputerów. Wdrożone rozwiązania pozwolą lepiej zarządzać infrastrukturą informatyczną i zapewnią wyższy komfort obsługi i bezpieczeństwa pacjentów.
 
Tym samym dostosuje infrastrukturę informatyczną do wymagań wynikających z Ustawy z dnia 05.07.2018 o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz wdroży wymagania potwierdzające zwiększenie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego u świadczeniodawcy zgodnie z Zarządzeniem nr 68/2022/BBIICD Prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia z dnia 20 maja 2022 r. w sprawie finansowania działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych świadczeniodawców, polegającej na udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej przez podmiot leczniczy Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.
 
Takie efektywne działania pozwolą szpitalowi ubiegać się o refundację z NFZ poniesionych na ten cel nakładów jeszcze w tym roku.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować