Biznes

Colian planuje budowę zakładu w Opatówku – uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego gminy

2024-03-30 12:00:00 Colian

W miniony piątek, 22 marca br., Rada Gminy zatwierdziła plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Kaliskiej i Zdrojowej w Opatówku, wyznaczający tereny usług i produkcji wraz z obszarami przeznaczonymi na zaplecze elektroenergetyczne, wodociągowe, komunikacji drogowej i pieszo-rowerowej.

Colian
Colian

Podjęta przez lokalne władze decyzja umożliwi spółce Colian realizację bieżących inwestycji infrastrukturalnych oraz rozpoczęcie planowanej budowy nowego zakładu w Opatówku, przeznaczonego do produkcji słodyczy.

W pierwszym etapie powstanie obiekt o powierzchni 20 000 m2 – finalnie będzie on znacznie większy. Działania będą realizowane w perspektywie wieloletniej i umożliwią dalszy rozwój spółki na rynku krajowym i międzynarodowym. Opatówek stanie się hubem produkcyjnym i logistycznym dla firmy, co przyniesie korzyści również lokalnej społeczności. W zakładzie w Opatówku pracuje obecnie 260 osób, a w całej Grupie Colian ponad 2000.

W ostatnim czasie na terenie zakładu Colian został oddany do użytkowania magazyn wysokiego składowania, który obsługuje dywizję napojową.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować