Kultura

Ciśnienie na muzykę - Karolina Ważna zaśpiewa w Akceleratorze Kultury

2023-11-19 17:00:00 OKP Wieża Ciśnień

Z cyklu "Ciśnienie na muzykę" Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień zaprasza 9 grudnia, o godzinie 19:00 na niesamowity koncert Karoliny Ważnej wraz z zespołem.

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
Karolina Ważna jest absolwentką renomowanej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Bednarska), gdzie specjalizowała się w śpiewie solowym pod kierunkiem Hanny Rejmer (2009-2013). Ukończyła również studia magisterskie z zakresu Edukacji Artystycznej w dziedzinie sztuki muzycznej, ze specjalizacją w muzyce estradowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 
W jej dorobku artystycznym znajdują się różnorodne projekty i osiągnięcia. Już w 2010 roku wzięła udział w koncercie na Festiwalu Sopot Top Trendy, gdzie występowała w chórze Piotra Rubika, oraz na Bydgoszcz Hit Festiwal, gdzie zaśpiewała z zespołem Five Color.
 
W 2015 roku założyła Studio Muzyczne House of Music w Jedwabnie, gdzie prowadziła zajęcia i warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży. Obecnie kontynuuje swoją działalność edukacyjną w Krakowie.
 
W sierpniu 2019 roku brała udział w warsztatach "Latem Zagrane 2019", prowadzonych przez Adama Sztabę, gdzie na koncercie finałowym zaprezentowała swój autorski utwór "We are here" pod batutą samego Sztaby.
 
W styczniu 2020 roku ukazał się jej singiel "I believe", do którego skomponowała muzykę.
Listopad 2020 roku przyniósł kolejny singiel, "Odnaleźć siebie", będący zapowiedzią debiutanckiej płyty.
 
7 lipca 2023 roku to wyjątkowy moment w jej karierze, gdy ukazał się debiutancki album zatytułowany „To takie Ważne(j)”.
 
Jarosław Meus - gitarzysta, buzukista, muzyk sesyjny realizujący swoje marzenia muzyczne w takich projektach jak Sokół Orchestra, Kraków Street Band, Another Pink Floyd, współpracujący z Andrzejem Sikorowskim, Agnieszką Chrzanowską oraz Akustyczną Operacją.
 
Sławomir Berny, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Profesora Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Byłczłonkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów i festiwali muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in; Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990-2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993- 2010), Piwnicy pod Baranami (1994-2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich; Teatr Stary, Teatr Bagatela, Teatr KTO, Teatr Ludowy, Teatr Stu – grając w wielu spektaklach i nagraniach muzyki do spektakli teatralnych. Jest członkiem Orkiestry Adama Sztaby i Tomka Szymusia – festiwale w Opolu, festiwale w Sopocie i Top Trendy, programy Tv Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd. Z orkiestrą Adama Sztaby zagrał m.in. ze Stingiem, Michaelem Boltonemm, Caro Emerald, Demisem Roussosem, Karelem Gottem i większością polskich gwiazd: Edytą Górniak, Piotrem Cugowskim, Ireną Santor, Edytą Bartosiewicz, Zbigniewem Wodeckim i wieloma innymi.
 
Jarema Pogwizd – instrumenty klawiszowe. Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także Wydziału Dziennikarstwa UJ. Współpracował z legendarnymi zespołami m.in. Pod Budą, Pudelsi, Ich Troje - z którymi odbył trasy koncertowe w USA, Kanadzie, Niemczech, Grecji i Polsce. Jako wykonawca i współautor muzyki zaistniał na kilku płytach m.in.; Madame Castro - Pudelsów; Z serca Galicji - Train De Luxe i Traces - Magdy Bożyk
Obecnie zasila zespoły: Tercet Egocentry
 
Bilety dostępne są stacjonarnie:
OKP Wieża Ciśnień (Górnośląska 66a), Akcelerator Kultury (Nowy Świat 2a)
▪️Przedsprzedaż:
Normalny - 25 zł/os.
Ulgowy - 15 zł/os.
▪️Od 17 listopada:
Normalny - 35 zł/os.
Ulgowy - 25 zł/os.
 
Bilety również będą dostępne na biletomacie.pl - już wkrótce!
 
Miejsce: Akcelerator Kultury, Nowy Świat 2a, Kalisz
Serdecznie zapraszamy!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować