Choinka na Prośnie zwodowana [Zdjęcia]

2022-12-17 16:00:00 red

Już po raz dziesiąty została zwodowana bożonarodzeniowa choinka na Prośnie. Jest to inicjatywa członków Kaliskiego Klubu Wodnego “Fala”. Drzewko na specjalnie przygotowanej platformie zostało w sobotę zakotwiczone w pobliżu mostu teatralnego. Tradycyjnie w akcję włączyło się również Nadleśnictwo Kalisz.

fot. MW
fot. MW

- Pierwszy raz mamy taką pogodę, że rzeka nam zamarzła. Spróbujemy ustawić choinkę bliżej mostu Teatralnego ponieważ tam nie ma lodu – mówił przed zwodowaniem choinki organizator wydarzenia Bogdan Olejnik – Tradycyjnie w naszym wydarzeniu czynnie udział bierze Nadleśnictwo Kalisz – dodaje.

Jak przekazuje organizator to jedyne wydarzenie w całej Polsce, gdzie choinka stoi na rzece – Pomysł wziął się stąd, że jako płetwonurkowie od wielu lat topiliśmy choinkę w jeziorach. Jednak efekt widzieliśmy tylko my pod wodą. W związku z tym postanowiliśmy, że będziemy ją stawiali na wodzie, żeby mogli ją oglądać wszyscy. Wodowaniu choinki towarzyszy piknik rodzinny dla dzieci które nas odwiedzają i pomagają ozdobić choinkę – tłumaczy Bogdan Olejnik.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować