Społeczne

Chirurgia dziecięca w kaliskim Okrąglaku od 15 do 30 lipca zamknięta

2023-07-14 10:07:10 red za Szpital Kalisz

Oddział chirurgii i traumatologii dziecięcej w Kaliszu będzie zamknięty przez dwa tygodnie od 15 do 30 lipca. Mali pacjenci w razie koniecznej hospitalizacji zostaną przekierowani na chirurgię dziecięcą do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

- Na wniosek kierownika Oddziału chirurgii i traumatologii dziecięcej, szpital wystąpił do Wojewody z odpowiednim ustawowym wyprzedzeniem o zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowania oddziału, na co, po pozytywnej rekomendacji NFZ oraz przedstawieniu przez szpital porozumienia z innym szpitalem, który w razie potrzeby będzie hospitalizował pacjentów, taką zgodę otrzymał – informuje kaliski szpital.

Tegoroczna przerwa ma potrwać od 15 do 30 lipca. Jak przypomina kaliski szpital taka sytuacja powtarza powtarza się każdego roku podczas letnich wakacji. W 2022 rok był to termin od 30 lipca do 14 sierpnia, a w 2021 roku od 14 do 29 sierpnia.

- Przypominamy, że każdy mały Pacjent, który trafi w tym lub innym czasie do naszego SOR, zostanie należycie zaopatrzony. W razie koniecznej hospitalizacji - zgodnie z podpisanym porozumieniem - Pacjenci przekierowani zostaną na chirurgię dziecięcą do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim – dodaje kaliski szpital.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować