Chemik 1:2 KP CALISIA

2011-04-09 20:42:38 kpcalisia.pl

W 19 kolejce spotkań III ligi, nasz zespół wygrał w Bydgoszczy 2:1, a drugi w tabeli Lech Rypin zremisował w Swarzędzu 0:0, dzięki czemu przewaga nad drugim zespołem w tabeli wzrosła do 4 punktów.

Początek meczu to huraganowe ataki gości, którzy nie mogli pokonać bramkarza Ostrowskiego, w czym pomagała beznadziejna murawa na stadionie Chemika, oraz porywisty wiatr. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali Krzysztof Gościniak trafiając w słupek, Błażej Ciesielski który dwukrotnie przegrał pojedynek oko w oko z golkiperem Bydgoszczan, oraz Grzegorz Dziubek, uderzający w nogi obrońców. Kolejna doskonałą sytuację zmarnował ponownie Gościniak, który odważnie wszedł pomiędzy dwóch piłkarzy Chemika i gdy już znalazł się przed Ostrowskim nie zdołał go pokonać. Starania Calisii przyniosły skutek w 35 minucie. Wrzut z autu Lisa do Dziubka, który z woleja zagrywa na głowę wbiegającego Wiącka. Obrońca Calisii idealnie wszedł w tempo i szczupakiem nie dał szans bramkarzowi Chemika. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego już się nie działo, choć to nasz zespół posiadał inicjatywę.
Po zmianie stron Calisia nadal atakowała, jednak grający z wiatrem gospodarze długimi podaniami dostawali się w okolice pola karnego Bartka Ciesielskiego. Jednak w 61 minucie, w środku pola piłkę traci Gościniak, która pada łupem obrońcy z Bydgoszczy. Szybka prostopadła piłka do Retlewskiego gubi stoperów Calisii. Długi pościg Damiana Czecha nie przynosi jednak skutku i napastnik gospodarzy doprowadza do wyrównania. To spowodowało kolejne ataki Calisii, która nie mogła udokumentować tego faktu bramką. Najpierw Maciej Sowiński wszedł z lewej strony w pole karne, ale jego strzał mija świątynię Ostrowskiego. Na boisku pokazał się w międzyczasie Maciej Stawiński który zmienił Świergla, jednak nie mógł nic zdziałać pod ostrym kryciem obrońców Chemika. Przyszła 74 minuta meczu. Rzut rożny z prawej strony wykonuje Maciej Sowiński. Dośrodkowanie dochodzące do bramki wiatr kieruje na krótki słupek. Rozpaczliwa interwencja Ostrowskiego nic już nie pomogła, gdyż piłka przekroczyła już linię bramkową. W końcówce meczu w idealnej sytuacji znalazł się Tobiasz Kupczyk, jednak strzelił wprost w bramkarza, a mogło już być po meczu. Do końca spotkania Calisia kontrolowała wynik, a Chemik starał się przebić przez skomasowaną defensywę, lecz nic z tego już nie wynikło.
Bramki dla Calisii: Wiącek 35' , Sowiński 75'
Bramka dla Chemika: Retlewski 61'
Skład Calisii: Ciesielski - Wiącek, Czech, Lisiecki, Grabowski - Sowiński, Lis (Kupczyk 74'), Gościniak - Ciesielski (Janicki 89'), Dziubek, Świergiel (Stawiński 64")