Edukacja

Centrum Nauki Kopernik zawita w Zbiersku!

2023-09-13 15:00:00 CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w nowym roku szkolnym odwiedza kolejne szkoły i uczniów w kraju. Mobilna i interaktywna wystawa, którą Naukobus wiezie na swoim pokładzie pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę. 14 i 15 września Naukobus będzie gościł w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku w powiecie kaliskim.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Uczniowie, którzy odwiedzą wystawę będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.  

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować