Calisia CUP dla Niepodległej [Dużo zdjęć]

2022-11-14 13:00:00 Jakub Banasiak

Ponad 200 dzieci z wszystkich kaliskich klubów i szkółek piłkarskich wzięło udział w wyjątkowym turnieju piłki nożnej – Calisia CUP dla Niepodległej, który został rozegrany 11.11 na Majkowskim Wembley.

fot. KP Calisia 14
fot. KP Calisia 14

To było wyjątkowe wydarzenie pod wieloma względami – młodzi sportowcy z roczników 2012-2016, spotkali się na boisku, by w ten sposób uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W samo południe wszyscy, wraz z rodzicami odśpiewali hymn.

- Dzisiaj wszyscy gramy do jednej bramki, ponieważ wszyscy jesteśmy w jednej – biało – czerwonej drużynie – powiedziała prezes KP Calisia 14 Kalisz, Elżbieta Antczak. – Gramy nie tylko po to, by zdobywać uczcić Święto Niepodległości, ale również dlatego, by pomóc pani Ewelinie, samotnej 39-letniej mamie dwójki wspaniałych dzieci. Ta pani zachorowała ciężko i potrzebuje naszej pomocy. Dlatego zachęcam do częstowania się przygotowanymi przez rodziców ciastami i wrzucanie datków do specjalnej puszki. Pani Ewelina pilnie potrzebuje leku, który kosztuje 300 tys. zł. Dlatego pomóżmy jej i wygrajmy razem z nią tę ciężką walkę.

Ciasta, słodycze, owoce przygotowali rodzice młodych piłkarzy KP Calisia 14. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem, a pieniądze, które trafiały do zalakowanej puszki… trzeba było upychać widelcem!

- W KP Calisia 14 Kalisz panuje wyjątkowa, rodzinna atmosfera – mówili rodzice. – Rodzice, zainspirowani przez panią prezes, pozostałych członków zarządu, a także trenerów, chętnie odpowiadają na propozycje, takie jak ta. Ich zaangażowanie w sprawy naszych dzieci, jest po prostu zaraźliwe. Sama impreza, zorganizowana w Święto Niepodległości, była wyjątkowa i szczególna. A moment, gdy dzieci wraz z rodzicami śpiewały hymn, był wyjątkowo wzruszający.

Co ważne – wszyscy uczestniczący piłkarze otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale.

- I to był strzał w dziesiątkę – dodaje Małgorzata Pietraszko, mama 8-letniego Nikodema. – Syn do wieczora nosił medal na szyi. Rocznica odzyskania niepodległości jeszcze nigdy w naszej rodzinie nie miała takiego wymiaru. Z dużym zainteresowaniem czekam na kolejne pomysły i działania KP Calisia 14 Kalisz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować