Społeczne

Bożonarodzeniowy Jarmark pojawi się... w Szałe!

2023-11-06 10:15:44 red. za organizatorzy

Świąteczna karuzela, święty Mikołaj, liczne animacje dla dzieci czy koncerty kolęd, to tylko nieliczne atrakcje, które czekać będą na mieszkańców regionu w okresie od 6 – 17 grudnia na terenie Małej Plaży w Szałe. 

JARMARK
JARMARK

Organizowany przez Gminę Opatówek, Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie #Aktywni oraz Fundację Pomaganie Jest Trendy bożonarodzeniowy jarmark, ma być jednym z największych i najbogatszych pod względem atrakcji w regionie i jedynym organizowanym nad jeziorem.  

Jarmark rozpocznie się Paradą Bożonarodzeniową, w której huczne otwarcie zainaugurują szczudlarze, bajkowe postacie czy animatorzy z kaliskiego Figle Migle, którzy w rytm orkiestry poprowadzą Świętego Mikołaja wzdłuż Słonecznej Promenady do włodarzy Opatówka, którzy oficjalnie otworzą działanie jarmarku. Do udziału w paradzie zapraszani są również dzieci i rodzice, którzy chcieliby wspólnie ze św. Mikołajem wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Prócz spotkania z Mikołajem, dzieci będą mogły wspólnie z rodzicami wziąć udział w warsztatach piernikowych organizowanych przez stowarzyszenie „Godzina dla Kalisza”.

Organizatorzy do udziału zapraszają wystawców, którzy w trakcie jarmarku wystawią swoje starannie wyselekcjonowane produkty – do wystawiennictwa zapraszani są producenci i dystrybutorzy produktów związanych ze świętami (m.in. choinki, ozdoby świąteczne, herbaty, miody, ciasta, pierniki, karpie, produkty prezentowe, rękodzieło, oryginalne oscypki czy produkty cateringowe), warto się spieszyć ponieważ organizatorzy zadbali o to, aby każde stoisko oferowało inne produkty, a co za tym idzie każdy przedsiębiorca otrzyma miejsce dla swojej działalności na wyłączność. Wystawcy za udział w jarmarku zapłacą wyłącznie za wynajęcie domków – pozostałe koszty (jak opłata za miejsce czy prąd) przejęła na siebie Gmina Opatówek w ramach wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców - kampania Oczywiście nie zabraknie grzańców, wiejskiego chleba, pajd ze smalcem, pierogów czy bigosu z własnej roboty, które nie tylko będzie można skosztować na miejscu, ale także zamówić do domu na święta. Do udziału w jarmarku zgłaszać można się bezpośrednio od środy do niedzieli na Małej Plaży w Szałe lub za pośrednictwem emaila : krzysztof@malaplaza.pl.  

W trakcie jarmarku zorganizowany zostanie również konkursowy koncert kolęd o tytuł „Gwiazdki Bożonarodzeniowej” z udziałem reprezentacji lokalnych szkół podstawowych oraz konkurs kolęd, do którego zaproszeni zostaną uczniowie szkół średnich, szkół muzycznych i studenci z naszej regionu, którego celem będzie wspólny występ z gwiazdą kolędowego wieczoru, której nazwisko organizatorzy zdradzą niebawem.

W kolędowaniu wezmą również udział lokalne gwiazdy, związane z konkursem „GrandPrix Mała Plaża”, takie jak Julia Podolska, Anna Klepanda czy Marcel Tułacz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować