Sport

Blisko 800 biegaczy wystartowało w Biegu Ulicznym Ptolemeusza! [zdjęcia, wideo]

2022-10-02 16:00:00 red.

Blisko 800 zawodników wystartowało w niedzielę w biegu głównym, w 41. Międzynarodowym Biegu Ulicznym Ptolemeusza. Ukończyło bieg 792. Zwyciężyli: Monika Kaczmarek - wśród pań i Dmytro Didovodiuk - wśród panów.

2 października, odbyło się wielkie sportowe wydarzenie w Kaliszu - 41. edycja Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza.

Strat Biegu Głównego

Biegacze tradycyjnie wyruszyli w samo południe i pokonali trasę liczącą 10 km. Wcześniej odbyła się wspólna rozgrzewka.

W imprezie co roku udział biorą nie tylko sportowcy, ale również nauczyciele, lekarze, politycy, prawnicy i przedsiębiorcy, mieszkańcy Kalisza oraz goście z całej Polski i Europy. Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 1,5 godziny.

Śmiałkowie wystartowali z Alei Wolności w kierunku ulicy Częstochowskiej, następnie Szlakiem Bursztynowym biegli aż do Galerii Amber, następnie ulicą Górnośląską, Śródmiejską, Babina, Warszawską, Łódzką, Szlakiem Bursztynowym do mety znajdującej się przy Teatrze.

W biegu głównym, wystartowało blisko 800 zawodników. Ukończyło bieg 792. Zwyciężyli: Monika Kaczmarek - wśród pań i Dmytro Didovodiuk - wśród panów.

Medale na mecie wręczali m.in. wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, a także kaliscy radni.

K 60 (60-69 lat) M 60 (60-69 lat)
K 70 (70 lat i więcej) M 70 (70lat i więcej)

Dodatkowe klasyfikacje
1. Najlepsza Kaliszanka i najlepszy Kaliszanin
2. Ogólnopolskie biegi służb mundurowych- Policji
3. Winiary i Przyjaciele (według odrębnego regulaminu)
4. Puchar Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu

Na trasie Biegu Głównego

W biegu głównym najlepsze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody finansowe. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg w limicie czasu, otrzymali pamiątkowy medal. Trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymało puchary.