Społeczne

Biznes MIX wrócił po półtora roku

2022-04-01 12:30:00 redakcja@calisia.pl

Ponad osiemdziesiąt osób, reprezentujących łącznie 56 firm spotkało się w czwartkowy wieczór w siedzibie kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości na kolejnym spotkaniu lokalnych przedsiębiorców pod nazwą Biznes Mix Calisia.pl i Inkubatora. Przy każdym tego typu wydarzeniu uczestnicy mają okazję porozmawiać z innymi przedsiębiorcami, wysłuchać inspirujących wykładów, albo po prostu poczuć pełną pozytywnej energii atmosferę.

 

 

fot. BK
fot. BK

Poprzedni Biznes Mix odbył się ponad półtora roku temu. Przerwa spowodowana była oczywistymi powodami: restrykcjami wynikającymi z pandemii. 

Jest to cykliczna impreza umożliwiająca przedsiębiorcom nawiązanie bezpośrednich relacji w niezobowiązującej atmosferze. Czwartkowe spotkanie było nietypowe, ponieważ tym razem „głównymi bohaterami programu” byli sami jego uczestnicy. Spotkanie skupione było wokół Gości i ich biznesów. 

„Przedsiębiorcy wielokrotnie sygnalizowali nam, że w ramach takich spotkań przydałoby się więcej integracji, a mniej inspiracji, zatem jako organizatorzy postąpiliśmy właśnie tak, jak tego sobie życzyli nasi Goście.” 

Właśnie dlatego oficjalny program Biznes Mix ograniczył się do minimum,  a uwaga wszystkich została skoncentrowana na krótkich autoprezentacji każdej z uczestniczących firm. Charakterystyczne, że w trakcie tych autoprezentacji, dość zwięzłych, bo ograniczonych do minuty na każdą z firm, można było zorientować się, jak bardzo zróżnicowany jest biznesowy krajobraz Kalisza i regionu. Przekrój przedsiębiorców był również spory: od osób zarządzających dużymi lokalnymi firmami, poprzez przedstawicieli dużych korporacji do jednoosobowych działalności. W trakcie prezentacji każdy mógł zapamiętać sobie z kim chce później pójść na rankę i poznać się lepiej, nawiązać współpracę biznesową? To był prawdziwy MIX bo  w miłej i przyjaznej atmosferze - rosły pomosty łączące nieznane wcześniej osoby. 

Potem przyszedł czas na Konkursy oparte na rozpoznawaniu nietypowo przedstawionych fragmentów miasta Kalisza na zdjęciach.  Wiele z tych zdjęć można zobaczyć na Instagramie Calisia.pl. Najbardziej spostrzegawcze osoby, czy znające miasto - zostały nagrodzone bardzo atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez firmy Yasumi, Siga, Art Focus, Lapin Polska, Omplast, Inkubator Przedsiębiorczości i Calisia.pl Zdobycie głównej nagrody: elektrycznej myjki do szyb ufundowanej przez Siga - wymagało rozpoznania na fotografii kompletnie nieznanej uliczki w Kaliszu.

Prowadząca krótką i treściwą prezentację, Prezes Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Zuzanna Szczudlik - podkreśliła różnorodność zebranych przedsiębiorców: zarówno w ich skali, jak i reprezentowanych branżach. Tego rodzaju spotkania służą właśnie temu, by firmy na co dzień nie mające ze sobą wiele wspólnego, mogły się jednak spotkać, wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę. Jest to szczególnie ważne w czasach, kiedy przedsiębiorców dość boleśnie doświadczyła pandemia. 

Przesiębiorcy mieli okazję także zapoznać się z ofertą Enterprise Europe Network, którą przedstawiła koordynator Projektu - Aleksandra Kasprzak. Projekt - realizowany w Inkubatorze od 2008 roku - daje firmom szanse na międzynarodowy rozwój handlowy i technologiczny. Kaliski EEN to jedyny taki ośrodek w subregionie kaliskim i jeden z ponad 600 takich punktów na mapie Europy. Umożliwia firmom znalezienie kontrahentów za granicą przez możliwość udziału w spotkaniach B2B oraz promocję działalności firmy w międzynarodowych bazach ofert kooperacyjnych.  

W trakcie spotkania - właściciel portalu i agencji Calisia.pl - Jacek Magnuszewski  - przedstawił tempo wzrostu portalu calisia.pl, sposób działania agencji kreatywnej agencja.calisia.pl,  która może pochwalić się dziesiątkami stworzonych projektów - od strategii przez budowanie marek, po strony i sklepy internetowe dla klientów w Kaliszu, w Polsce, a nawet w UK i Hiszpanii. Przykładem działania agencji Calisia.pl jest obecnie budowana sieć sklepów kosmetyczno konopnych rozwijana w Polsce dla klienta ze Szwajcarii. Kaliska firma udziela na swoich serwerach w Niemczech miejsca ponad 200 klientom.

Przy okazji zgromadzeni na Biznes Mix Goście mieli okazję usłyszeć jako pierwsi o nowym pomyśle na wydarzenie, które będzie okazją do MIXU przedstawicieli biznesu i mieszkańców Kalisza oraz regionu.

W sobotę 14 maja na Hali OSRiR przy ul. Łódzkiej w Kaliszu po raz pierwszy odbędzie się Biznes Mix OPEN - czyli prezentacja lokalnych firm, ich działalności i ofert specjalnych - mieszkańcom Kalisza i okolic.

Na ponad czterdziestu stoiskach, odwiedzający będą mogli posmakować lokalnych przysmaków, zobaczyć czym zajmują się różne przedsiębiorstwa, firmy i jak wygląda oferta lokalnych firm. Będzie też można kupić ich produkty, zamówić usługi - w szczególnie atrakcyjnych opcjach tylko w tym dniu, lub  po prostu porozmawiać. Już mamy kilku pierwszych wystawców, których możecie poznać tutaj >>  Mix.Calisia.pl Na tej samej stronie odbywa się online - zakup stoisk - do 5 kwietnia do g 23:59 w bardzo promocyjnych cenach! 

Oczywiście będziemy jeszcze sporo mówić i pisać o tym wydarzeniu, ale już dziś zapraszamy wszystkich naszych Czytelników 14 maja na Halę Sportową OSRiR na Biznes Mix OPEN!  

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować