Smaki Kalisza

Bajeczne śniadanie w Kaliszu

2020-01-29 14:12:13 Smakosznik

Chcecie zjeść śniadanie w Kaliszu? Muszę Was zmartwić. Wybór opcji śniadaniowych w naszym mieście jest dość ograniczony (albo miejsca podające śniadania się w ogóle nie ujawniają ). Doceniam to, że Columbus Cafe jest czynne od 7 rano, ale jeśli sama kawa z kanapką to za mało, trzeba szukać dalej.

Bajeczny- śniadania
Bajeczny- śniadania

I tu pozytywnie wyróżnia się dla mnie Bajeczny Bar Mleczny (na rogu ulicy Złotej i Targowej). Jak oaza na śniadaniowej pustyni miasta, Bajeczny przyciąga swoim kolorowym i smacznym asortymentem. Przeważnie zamawiam kanapkę z szynką sałatą, jajkiem i rzodkiewką - warto zwrócić uwagę żeby dostać GÓRNĄ część bułki, (jeśli oczywiście ona Wam bardziej smakuje). Ale są też inne wersje tej kanapki - na przykład z pastą jajeczną.

Do kanapki zazwyczaj zamawiam PYSZNY i świeży twarożek (zwany przez nich „gziczką”) posypany apetycznie szczypiorkiem. To w zasadzie wystarcza żeby być w miarę nasyconym, ale przyznam się, że  często domawiam jeszcze jajecznicę. Jest też zawsze tak żółta jak powinna być jajecznica. Nie ma w niej za dużo tłuszczu.

Na dopełnienie śniadania w Bajecznym zamawiam duże gorące kakao. Prawdopodobnie robię to ze względów podświadomych - pamiętam bar mleczny funkcjonujący w tym miejscu przez dekady - siermiężny, niezbyt czysty, ale jednak podający dobre kakao. Dzisiejszy Bajeczny Bar Mleczny to czyste i przyjazne miejsce, oferujące smaczne i proste posiłki już od sześciu lat. Kakao niestety się spóźnia i zazwyczaj zdążę już zjeść tą swoją kanapkę i serek. Ale to prawdopodobnie dlatego, że nie stoi ono w jakimś garnku na zapleczu, tylko przygotowywane jest pod zamówienie.

Nie wszyscy tego potrzebują, ale dla mnie te poranne kilka minut z gorącym napojem pomaga ułożyć myśli przed długim i często skomplikowanym dniem.

Ale nie ma miejsc bez minusów! Minusem Bajecznego są godziny otwarcia. Sporo osób zaczyna dzień pracy o 8:00. Pewnie gdyby bar otwierał swoje drzwi przed ósmą, to parę osób więcej zdążyłoby zjeść śniadanie i pozytywnie nastawić się na resztę dnia. No a sobota to już duże rozczarowanie, bo przyznam, że sam kilka razy dałem się nabrać i poszedłem do tego miejsca mając przed oczyma mój stały zestaw, a tu niestety: otwarte jest w soboty od 12.00. Prawdopodobnie wynika to z innego profilu - Bajeczny nie jest ściśle miejscem śniadaniowym - duży ruch panuje tam w porze obiadowej. Ale jak udało mi się podsłyszeć, podobno niebawem mają pojawić się klasyczne śniadania angielskie. Jeśli tak będzie, z pewnością pojawi się recenzja :)

UWAGA: to NIE jest artykuł sponsorowany. W tym dziale publikujemy wyłącznie RECENZJE naszego autorstwa, jak i nadesłane przez Czytelników - smakoszy. Zarówno opisy potraw, jak i lokali są subiektywne. Zachęcamy do publikacji własnych opinii i przepisów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ