Kultura

Antologia, którą warto wziąć do ręki

2019-12-04 14:00:00 WKST

Wprawdzie Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Ekfrazę zakończył się, ale jego okazałym owocem jest wydawnictwo zawierające wiersze laureatów i rysunki Tadeusza Kulisiewicza.

fot. Arek Łuszczyk
fot. Arek Łuszczyk

W ramach obchodów Roku tego wybitnego kaliskiego grafika Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Poetycki na Ekfrazę do wybranej pracy Tadeusza Kulisiewicza. Był on skierowany do twórców między 16 a 35 rokiem życia. Pula nagród wynosiła 5 000 zł, o podziale zadecydowało Jury w składzie Izabela Fietkiewicz-Paszek, Aneta Kolańczyk i Marek Zagańczyk (przewodniczący) oraz Aleksandra Konieczny jako sekretarz jury. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem (napłynęło ponad 130 zestawów), a poziom prac jurorzy ocenili bardzo wysoko. Postanowili przyznać nagrody dziewięciu autorom.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło 9 listopada 2019 r. podczas IX Ogólnopolskiego Festiwalu Poetyckiego im. Wandy Karczewskiej w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Laureaci otrzymali poza nagrodami finansowymi dyplomy oraz zestawy pamiątek związanych z Rokiem Tadeusza Kulisiewicza w Kaliszu. Na gali była obecna pani Grażyna Dziedziak, Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki Sportu i Turystyki.

Wydarzenie uświetniła premiera publikacji pokonkursowej. Znalazły się w niej wiersze laureatów wraz z reprodukcjami Mistrza, które były inspiracją dla poetów.

Zarówno konkurs, jak i unikatową publikację (w nakładzie 300 ręcznie numerowych egz.) sfinansowało Miasto Kalisz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować