Kultura

9 marca kolejne warsztaty tańca i śpiewu ludowego w CKiS

2024-03-03 15:00:00 red. za CKiS

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza 9 marca o godzinie 10:00 na kontynuację Warsztatów tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM. Na zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych, na których będziemy uczyć się wielkopolskich tańców i śpiewek – zapraszamy od stycznia do kwietnia 2024.

Warsztaty tańca i śpiewu ludowego Z przytupem 2023
Warsztaty tańca i śpiewu ludowego Z przytupem 2023

Na Warsztatach tańca i śpiewu ludowego Z PRZYTUPEM uczestnicy poznają kulturę muzyczną i taneczną Wielkopolski. Podczas sześciu 3-godzinnych spotkań zatańczymy regionalne tańce przy muzyce wiejskiej kapeli: chodzone, wiwaty, oberki, polki i walcerki oraz zaśpiewamy piosenki ludowe. Pojawią się też opowieści o tradycji regionu Ziemi Kaliskiej. Na zakończenie planujemy niespodziankę. Wszystko to w atmosferze dobrej, spontanicznej zabawy. Pokażemy mieszkańcom Wielkopolski, jak piękny i wzruszający może być kontakt z dawną kulturą wiejską.

Warsztaty odbywają się w siedzibie CKiS przy ul. Łaziennej 6 w Kaliszu. Poprowadzą je specjaliści z zakresu tańca i muzyki ludowej Anna i Krzysztof Rospondkowie z Kapeli z Kociny, twórcy potańcówek wiejskich pn. Tańce Blisko Ziemi. Anna Rospondek jest wykwalifikowaną instruktorką tańca, absolwentką AWF, pedagogiem, animatorką kultury, bębnistką Kapeli z Kociny i śpiewaczką ludową. Krzysztof Rospondek jest skrzypkiem ludowym, pieśniarzem, założycielem i kierownikiem Kapeli i Zespołu z Kociny, animatorem kultury, współtwórcą oraz organizatorem działań promujących i integrujących kulturę tradycyjną Wielkopolski i Ziemi Kaliskiej.

 

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

sala studio, sala konferencyjna

sobota 9 marca 2024 godz. 10:00-13:00 

Zgłoszenia: koordynatorka Anna Gałczyńska, Dział Artystyczny CKiS,
e-mail: a.galczynska@ckis.kalisz.pl, tel. 62 765 25 45 lub na miejscu.

Koszt warsztatów: 10 zł za zajęcia, wpłata: kasa CKiS lub na zajęciach.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować