Sport

54 uczniów wystartowało w Biegu Urwisa

2024-06-10 16:00:00 red. za KMP Kalisz

Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza oraz Komenda Hufca ZHP, po raz kolejny byli organizatorami „Biegu Urwisa”. W tym roku, to już XXII edycja tej imprezy. Tym razem na linii startu stanęło 18 drużyn reprezentujących kaliskie szkoły podstawowe. Przewodnim hasłem tegorocznego biegu była „Piracka Przygoda”.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W rajdzie wystartowali uczniowie klas V z kaliskich szkół podstawowych. Każda drużyna składała się z trzech zawodników. Młodzież uczestnicząca w zawodach co roku wybierana jest przez poszczególnych pedagogów szkolnych. W Parku Przyjaźni, gdzie odbywał się rajd, rozmieszczone zostały stanowiska, na których uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami. Uczniowie musieli wykazać się nie lada kreatywnością oraz pomysłowością podczas wykonywania poszczególnych zadań.

W tym roku w rajdzie uczestniczyło 18 kaliskich szkół podstawowych. Łącznie w zmaganiach wzięło udział 54 uczniów wraz z opiekunami. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie „urwisów” do wybierania zdrowych i aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także rozwijania umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

Każdy uczestnik otrzymał upominek oraz dyplom za udział w rajdzie. Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Kaliszu wręczyli wspólnie Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witold Goździewski oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Janusz Sibiński.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować