Społeczne

54-latka spowodowała kolizję. Okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie

2023-03-17 16:30:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kobiecie, która spowodowała kolizję drogową na terenie Kalisza. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 54-latki blisko 2 promile alkoholu. Za swoje zachowanie kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

W miniony wtorek dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Kaliszu. Na miejscu funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że kierująca mercedesem 54-latka, podczas manewru skrętu w lewo, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącym mercedesem za kierownicą którego siedziała 25-letnia mieszanka Kalisza. Kiedy poszkodowana zjechała na pobliski parking, 54-latka podczas manewru omijania zaparkowanego mercedesa, ponownie uszkodziła pojazd 25-latki.

Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie 54-letniej kobiety. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kierującej. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dodatkowo sąd obligatoryjnie, wobec sprawców tego typu przestępstw orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.
 

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto włączyć myślenie!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować