Społeczne

37-letni kaliszanin zatrzymany za posiadanie narkotyków

2024-05-23 12:49:44 red. za KMP Kalisz

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczono blisko 350 gram różnego rodzaju narkotyków. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Policjanci Wydziału Kryminalnego cały czas prowadzą czynności związane ze rozpracowaniem nielegalnego procederu związanego z produkcją oraz sprzedażą środków odurzających. Potwierdzeniem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań są kolejne zabezpieczone narkotyki oraz zarzuty karne dla osób związanych z tego typu działalnością. Najważniejsze w podejmowanych przez Policję czynnościach jest to, że kolejne partie narkotyków nie trafią na rynek.

Policjanci przy każdej sprawie badają wszystkie wątki, ustalając dilerów i osoby zaopatrujące się w narkotyki. Sukcesywnie docierają do kolejnych osób zamieszanych w ten przestępczy proceder. W ostatnim czasie na podstawie pracy operacyjnej zatrzymali 37-latka, który związany był z przestępczością narkotykową. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny zabezpieczono m.in. blisko 300 gram metaamfetaminy.

Kaliszanin został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzut usiłowania udzielania innym osobom znacznych ilości środków odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W powyższej sprawie Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo. Sąd wobec podejrzanej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Szacunkowa, detaliczna wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi blisko 20 tysięcy złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować