Kultura

33 metrowy mazurek wielkanocny na kaliskim rynku! [zdjęcia, wideo]

2024-03-26 09:21:49 redakcja@calisia.pl

Konkurs na najdłuższy Mazurek wielkanocny na kaliskim rynku przyciągnął tłumy mieszkańców miasta. Po rekordzie lodów Augusto, który wzbudził ogromne zainteresowanie, ludzie przybyli z ciekawości, aby zobaczyć, czy uda się pobić kolejny rekord. 

fot. JM
fot. JM

Pod specjalnym namiotem, na długim stole został ułożony i pięknie udekorowany mazurek, przygotowany przez sklepy Społem oraz uczniów Gastronomika. Właśnie tam przedstawiciele władz i prezes Społem mogli dokończyć dekoracji ciasta. Po zmierzeniu okazało się, że Mazurek mierzył aż 33 metry i 71 centymetrów, czym Kalisz ustanowił rekord kraju. Do przygotowania tradycyjnego wypieku zużyto ponad 40 kilogramów mąki, 300 jajek, 15 kilogramów cukru, 15 kilogramów tłuszczu.

Należy jednak zaznaczyć, że wydarzenie nie zostało oficjalnie uznane za rekord Polski, ponieważ nie było obecnych przedstawicieli komisji biura rekordów. Pomimo tego, uroczystość była niezwykle udana i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Występ zespołu folklorystycznego z Kociny, który opowiedział o zwyczajach związanych z Wielkanocą oraz obecność prezydenta Kalisza, prezesa Społem i prezesa Fundacji CHOPS Romana Żarneckiego sprawiły, że atmosfera była świąteczna. 

Całe wydarzenie było również okazją do zaproszenia mieszkańców na Wielkanoc na kaliskim rynku, która odbędzie się 31 marca o godzinie 11:30. Zapowiedź: https://calisia.pl/kaliszanie-zasiada-do-wspolnego-sniadania-na-glownym-rynku,66429

Konkurs na najdłuższy Mazurek wielkanocny był więc nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale również do promocji tradycji i świątecznego nastroju wśród mieszkańców Kalisza.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować