30-lecie Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu

2018-06-14 16:00:00 red. za kalisz.pl

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu świętowali jubileusz 30-lecia placówki. Życzenia z tej okazji złożył personelowi oraz wszystkim podopiecznym Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza, który objął imprezę honorowym patronatem.

fot. DPS Kalisz
fot. DPS Kalisz

- Dziś trudno wyobrazić sobie miasto bez placówek takich jak Dom Pomocy Społecznej. To dzięki nim ich mieszkańcy mogą liczyć na fachową profesjonalną opiekę i pomoc – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Pracownikom i wszystkim podopiecznym życzę wytrwałości w realizacji działań, zdrowia i pogody ducha.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Następnie pracownicy i mieszkańcy DPS-u oraz zaproszeni goście spotkali się w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Zebranych powitała Halina Szalska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Po oficjalnych przemówieniach i życzeniach zaprezentowali się artyści: chór „Kopernik” oraz Marzena Ugorna.

Dalsza część uroczystości odbyła się w siedzibie DPS-u przy ul. Winiarskiej. Nie zabrakło wspólnego biesiadowania i zabawy przy muzyce. Wystąpili: chór „Agnus Dei”, młodzież ze Studia ArtMuz, Henryk Orczykowski, młodzież ze Szkoły w Stawiszynie, odbył się także pokaz kick-boxingu w wykonaniu zawodników Klubu Sportowego ZIĘTEK Team.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować