3 imprezy na zakończenie Multi Art Festivalu

2011-10-09 13:20:51 Aga

Dziś ostatni dzień V edycji Multi Art Festivalu – Festiwalu Sztuki Młodych. Będzie muzycznie i teatralnie.

MAF
MAF
O godzinie 17:30 warto wybrać się do WPA UAM. Tam podziwiać będzie można "Święto Wiosny". Wystąpi Kwadrofonik, vj Spectribe.
Zespół Kwadrofonik powstał w 2006 roku w wyniku połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala (Hob-beats Duo) oraz Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo) tworzą jeden z niewielu takich kwartetów na świecie. Muzycy w czasie pracy nad swoimi utworami często podążają drogą improwizacji, doświadczeń i poszukiwań dźwiękowych, mających na celu maksymalne wykorzystanie możliwości dwóch fortepianów i perkusji. Ze swoimi koncertami objechali już prawie cały świat, byli min.w Brazylii, Japonii, debiutowali w nowojorskiej Carnegie Hall, Berlińskiej Filharmonii i wielu innych krajach.
"Święto wiosny" Igora Strawińskiego - utwór, którego premiera w 1913 roku wywołała największy skandal w historii muzyki klasycznej - w nietypowej, autorskiej aranżacji Kwadrofonika połączony z wizualizacjami tworzonymi, improwizowanymi przez vj'a Spectribe (Karola Rakowskiego) na żywo.
Karol Rakowski jest reżyserem multimediów, muzykiem, vdj, dyrektorem artystycznym najnowocześniejszego obiektu multimedialnego we Wrocławiu - Wrocławskiej Fontanny. Pracował nad postprodukcją nominowanego do Oskara filmu „Królik po Berlińsku” (reż. Bartek Konopka). Reżyserował najważniejsze pokazy multimedialne na tym obiekcie. Na stałe współpracuje z wrocławskimi grupami muzycznymi IGOR BOXX, Miloopa, Oszibarack, biorąc udział w licznych koncertach i festiwalach w kraju i za granicą.
Kolejno warto pójść do teatru i o godz. 19:00 zobaczyć tam spektakl: "Gwałtu, co się dzieje!".
Komedia Aleksandra Fredry Gwałtu, co się dzieje!, odczytywano przeważnie jako krytykę przemian obyczajowych na początku XIX wieku oraz satyrę na nieskuteczne rządy. Tekst Fredry daje jednak szereg innych możliwości odczytania, a interpretacja Macieja Podstawnego wykorzystuje jakże aktualne dzisiaj problemy tożsamości płciowej. Reżyser centrum przedstawienia czyni zmianę kostiumu, który zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet powoduje spore zamieszanie. Przedstawia sterroryzowanych, poddanych przemocy mężczyzn w sukienkach, którzy stopniowo rozsmakowują się w swym nowym położeniu, i kobiety w męskim przebraniu, które starają się sprostać swej nowej roli. Reżyser wykorzystuje wszystkie atuty, jakie stwarza schemat farsy; poddaje próbie zarówno język, jak i anegdotę tej komedii, sprawdzając ich nośność i aktualność.
Maciej Podstawny jest reżyserem młodego pokolenia, ale ma już w swoim dorobku przedstawienia w warszawskim Teatrze Dramatycznym (Don Kiszot Mateusza Pakuły, 2010;Krety i rajskie ptaki Tadeusza Różewicza, 2011). Wraz z nim przedstawienie zrealizuje Michał Gruca, odpowiedzialny za kostiumy i reżyser światła i wideo Tomasz Ziółkowski.
W Gwałtu, co się dzieje! obok kaliskich aktorów: Izabeli Beń, Katarzyny Kilar, Wojciecha Masacza, Szymona Mysłakowskiego, Marcina Trzęsowskiego i Michała Wierzbickiego, gościnnie występują: Aleksandra Krzaklewska, Dobromir Dymecki i Łukasz Zaleski.
Na zakończenie w Klubie Studenckim „Pod Muzami” wystąpią:
Soundfear
Kaliska kapela powstała w 2004 roku z inicjatywy Jerzola, Bochena i Johnnego. W dalszym czasie ustabilizowała się pozycja basisty (Myrkula) oraz dołaczyli do kapeli dwaj wokaliści Sołtys i Obier. Muzyka jaką gra Soundfear jest trudna do zaszufladkowania, ale można ją określić jako połączenie metalcore’u, deathmetal’u oraz grindcore’u. Każdy ich koncert jest pobudzającą dawką dobrej mocnej muzyki, która dodając energii słuchaczom zaprasza do „brutalnej zabawy”.
Kaliska kapela jest stworzona przez młodych i ambitnych ludzi, których połączył wspólny cel oraz ogromna determinacja.
Dnia 11 września 2010 roku światło dzienne ujrzała nowa Ep'ka "HEAD SACRIFICE". Zespół cały czas pracuje nad materiałem na pierwszy longplay, który ukaże do 2012 roku. Między czasie Soundfear koncertuje po całej Polsce, promując swoją mroczną muzykę.
Skład:
Szymon Orłowski (Sołtys) – vocal
Rafał Dworczak (Obier) – vocal
Marcin Buchnajzer (Bochen) – gitar
Piotr Jerzyk (Jerzol) – guitar
Michał Sawerski (Myrkul) – bas
Johnny Habib – drums
antyatom
Nowy eXperymentalny projekt byłego basisty i gitarzysty larchów Macieja Kościelniaka alias "precel". W składzie Pompon - Perkusja, Jasiu - bas, precel - gitara, mychał - vocal. Muzykę jaką tworzą określają mianem psychodelic trans metal.
The Larch?
"The Larch?" powstał wiele lat temu w Kaliszu. Przez 10 lat działalności zyskał sobie rzesze fanów w lokalnym podziemiu i ... rozpadł się.
Dwóch muzyków tamtego składu: Łukasz Karolak i Michał Ciecierski reaktywowali kapelę na emigracji. Dołączyli do nich Adam McFarlane i Raymond Morgan, młodzi ale bardzo utalentowani, rdzenni Szkoci.
Muzyka "The Larch?" łączy w sobie zamiłowanie do ciężkiego uderzenia i do eksperymentów."Doświadczenie miesza się ze świeżą krwią.
Poszukiwanie piękna w hałasie i połamanych rytmach, eksperymentowanie z melodią.
Wyśmiewanie konwencji, ironia, horror, przymrużenie oka, szaleństwo w ramach piosenki radiowej. Mieszanka wybuchowa w skórze boysbandu".
Od zawsze znakiem rozpoznawczym zespołu są żywiołowe występy. "The Larch?" aktywnie działa na muzycznej scenie Glasgow.
Program
Święto Wiosny
Od 2011-10-09 17:30 do 2011-10-09 19:00
Aula WPA-UAM, ul. Nowy Świat 28-30
KWADROFONIK
Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik – fortepiany
Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala – instrumenty perkusyjne
Karol Rakowski – wizualizacje
W programie: Strawiński – Święto Wiosny na dwa fortepiany i dwie perkusje w autorskim opracowaniu Wykonawców
Spektakl „Gwałtu, co się dzieje!”
Od 2011-10-02 19:00 do 2011-10-02 21:00
Scena Kameralna Teatru im. W. Bogusławskiego
Bilety na w cenie 25 PLN (N), 20 PLN (U)
www.teatr.kalisz.pl
Soundfear/antyatom/The Larch
Od 2011-10-09 20:30 do 2011-10-09 22:00
Klub Studencki Pod Muzami, Al. Wolności 27

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować