Motoryzacja

2 tys. zł mandatu i 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali rajd 24-latka

2023-05-23 13:30:00 red. za KMP Kalisz

2000 złotych mandatu, 14 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, to efekt kontroli drogowej 24-letniego kierowcy peugeota. Kierujący w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 112 km/h Tą niebezpieczną jazdę przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

fot. ilustracyjne BK
fot. ilustracyjne BK

Policjanci z drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Blizanów, zauważyli dynamicznie przemieszczający się pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości auta i okazało się, że kierowca jechał o 62 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Kierujący peugeotem został zatrzymany do kontroli. W rozmowie z policjantami 24-latek przyznał, że śpieszył się do domu.

W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W związku z tym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania lekkomyślnemu kierowcy.

Przypominamy, że obszar zabudowany, potocznie nazywany również terenem zabudowanym, to szczególny obszar. Charakteryzuje go większe natężenie ruchu, w tym również pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma szans na przeżycie. Dlatego policjanci nie będą stosować taryfy ulgowej wobec kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować