Społeczne

2,5 mln zł dla kaliskiego szpitala z Urzędu Marszałkowskiego

2023-06-27 19:00:00 red. za Szpital Kalisz

Ponad 2,5 miliona złotych - to środki finansowe dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, które przyznali radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego podczas wczorajszej Sesji Sejmiku. To kolejna już dotacja, o którą wnioskował szpital – i otrzymał ją dzięki przychylności Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Radnych.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
Przed szpitalem podpisanie umów dotacyjnych, wyłonienie dostawców aparatury medycznej oraz wykonawcy robót. Z dotacji z UMWW placówka kupi:
- laser okulistyczny wart 158 576 zł;
- aparaturę medyczną dla Oddziału Urologicznego: ultrasonograf, integrację z systemem PACS/RIS, stół endoskopowy do zabiegów urologicznych, zestaw z kamerą endoskopową wraz z monitorem i źródłem światła, a także głowicę pneumatyczną do lithoclast, ureterorenoskop, aparat do bezinwazyjnego kruszenia kamieni nerkowych – w sumie za 1 752 675 zł;
- zestaw haków automatycznych dla Bloku Operacyjnego - 99 110 zł;
- wideokolonoskop dla Pracowni Endoskopowej - za 107 039 zł;
- sprzęt medyczny dla Oddziału Rehabilitacji oraz Zakładu Leczniczego Usprawniania (elektrokardiograf, aparat do elektroterapii, zestaw do magnetostymulacji, wirówka do hydromasażu, aparat do terapii skojarzonej, schody rehabilitacyjne, aparat do wspomagania krążenia, szyna rehabilitacyjna oraz aparat do masażu limfatycznego) wart w sumie 197 962 zł;
- zestaw do wykonywania operacji endoskopowych nosa i zatok dla Oddziału Otolaryngologii - 101 501 zł.
 
Kwota 99 110 złotych będzie natomiast przeznaczona na modernizację dwóch pomieszczeń w Zakładzie Mikrobiologii Klinicznej w kaliskim szpitalu. W zmodernizowanych pomieszczeniach stanie sprzęt przekazany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: automatyczny system do posiewu krwi, nowa komora laminarna i urządzenie do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektometrii masowej (MALDI TOF).
 
- Cieszy nas ogromnie kolejna dotacja. Pozwoli ona na dodatkowe dosprzętowienie naszej placówki, unowocześnienie aparatury medycznej i wymianę tej, która jest już wyeksploatowana. Dzięki temu się rozwijamy, a bycie liderem w południowej Wielkopolsce jest wyzwaniem, które niesie za sobą duże zobowiązania, nie zwalniany tempa. Dzięki temu zapewnimy naszym Pacjentom jeszcze skuteczniejszą diagnostykę i leczenie, a pracującym w szpitalu specjalistom - wyższy komfort pracy, czego dowodem od kilku lat są zrealizowane duże nadwykonania oraz wzrost liczby pacjentów chcących się u nas leczyć, co jednoznacznie potwierdza słuszność naszej strategii - mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować