Społeczne

10-lecie Koła Astronomicznego Malapert w Kaliszu

2023-11-27 13:00:00 redakcja@calisia.pl

To już 10 urodziny Koła Astronomicznego w Kaliszu! Uczestnicy i sympatycy spotkali się 23 listopada, w Akceleratorze Kultury, na specjalnym spotkaniu przy torcie i szampanie. Były słodkie przekąski oraz kosmiczne napoje. Zgromadzeni mieli szanse wystartować w astronomicznym konkursie z nagrodami, a każdy otrzymał "odznakę dziesięciolecia" symbolizującą 10 lat istnienia spotkań astronomicznych w Kaliszu.

fot. Fundacja Karola Malaperta
fot. Fundacja Karola Malaperta
Koło Astronomiczne w Kaliszu powstało w listopadzie 2013 roku i prowadzi je Fundacja Karola Malaperta. Przez pierwsze lata działalności członkowie Koła spotykali się w Klubie Promonta przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec. Od 2021 roku zajęcia Koła odbywają się w Akceleratorze Kultury.
 
Poza regularnymi spotkaniami, Koło Astronomiczne oferuje wycieczki i wyprawy astronomiczne, pomoc w doborze sprzętu astronomicznego oraz spotkania obserwacyjne pod niebem Kalisza, wśród których wyróżniają się sierpniowe obserwacje spadających gwiazd, które w każdym roku przyciągają setki mieszkańców miasta na Pola Marsowe na Osiedlu Dobrzec.
Obchody 10 - lecia astronomowie z Kalisza planujemy uczcić kolejnymi spotkaniami w Akceleratorze Kultury. W czwartek 30 listopada o godz. 18:00 z wykładem pt. "Na łasce i niełasce Słońca" wystąpi dr Marek Stęślicki z Zakładu Fizyki Słońca, Centrum Badań Kosmicznych PAN z Wrocławia. W czwartek 7 grudnia, o godz. 18:30 zapraszamy na warsztat w planetarium pt. "Pierwsza Gwiazdka" zaprezentowany przez Daniela Stasiaka z Planetarium Astro Arena. - informuje Radosław Pior z Fundacji Karola Malaperta
Prowadzący zapraszają również wszystkich zainteresowanych astronomią i naukami ścisłymi na spotkania, które odbywają się w każdy czwartek. Grupa Młodsza (dzieci do 6. klasy szkoły podstawowej włącznie) rozpoczyna zajęcia o godz. 17:00, a Grupa Starsza (młodzież od klasy 7., licealiści, studenci i dorośli) o godz. 18:00.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować