Społeczne

Znamy wyniki egzaminów maturalnych w Kaliszu! Jak wypadły poszczególne szkoły?

2022-07-06 14:00:00 red.

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne wyniki egzaminu maturalnego przeprowadzonego w terminie głównym, tj. w maju 2022 r. Jak wypadły kaliskie szkoły?

fot. BK
fot. BK

W Polsce maturę zdało 78,2 proc. uczniów. Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych przystąpiło 268 257 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników i branżowej szkoły II stopnia) oraz 34 obywateli Ukrainy.

Wyniki egzaminu w Polsce

Egzamin maturalny zdało 78,2 proc. wszystkich zdających. Do egzaminu w sesji poprawkowej może przystąpić 15,5 proc. tegorocznych maturzystów. Egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego nie zdało 6,3 proc. zdających.

Egzamin z języka polskiego zdało 95 proc. maturzystów, z matematyki – 82 proc., z języka angielskiego – 94 proc.

Z egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów było zwolnionych, a tym samym otrzymało najwyższy wynik, 1 259 laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, w tym m.in.: 

  • 224 osoby z historii, 
  • 134 osób z języka polskiego, 
  • 111 osób z filozofii, 
  • 97 osób z matematyki, 
  • 69 osoby z biologii, 
  • 101 osób z geografii,
  • 93 osoby z wiedzy o społeczeństwie.

Egzamin poprawkowy w sierpniu 2022 r.

Osoby, które nie zdały egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu obowiązkowego, 23 sierpnia będą mogły przystąpić do egzaminu poprawkowego. W sumie stanowią oni grupę 15,5 proc. wszystkich zdających. Do 12 lipca 2022 r. muszą złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze ponownego przystąpienia do egzaminu z danego przedmiotu. Oświadczenie należy złożyć do dyrektora macierzystej szkoły lub dyrektora OKE – tam, gdzie składana była deklaracja. 

Absolwenci, którzy nie zdali egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu obowiązkowego (6,3 proc.), mogą przystąpić do matury w kolejnych latach.

 

Dodatkowe informacje 

Każdy maturzysta może sprawdzić wynik swojego egzaminu, wchodząc na stronę wyniki.edu.pl.

Pełne wyniki egzaminu maturalnego, uwzględniające wszystkie trzy sesje egzaminacyjne (majową, czerwcową i sierpniową) w 2022 r., będą udostępnione 9 września 2022 r.

Więcej informacji na temat wyników tegorocznego egzaminu maturalnego można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

1297 uczniów kaliskich szkół przystąpiło w maju do egzaminu maturalnego. 1100 abiturientów, czybli 84,81%, zdało maturę.

Najlepiej z egzaminem maturalnym poradzili sobie uczniowie, którzy ukończyli I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka W Kaliszu oraz Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu. W tych szkołach maturę zdali wszyscy.

W Wielkopolsce maturę zdało 77,80% uczniów, natomiast w całym kraju 78,20%.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku oraz pod linkiem: https://www.oke.poznan.pl/cms,6229,rok_2022.htm

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować