Społeczne

Znamy ustalenia prokuratury ws. śmierci 25-latka! Zatrzymano 6 osób, w tym nieletnie

2024-06-16 14:49:26 BK

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim podała wstępne ustalenia tragicznej w skutkach bójki przed klubem dyskotekowym we Wtórku, w powiecie ostrowskim. Doszło tam do awantury między mężczyznami z powiatu kaliskiego i nastolatkami z powiatu sąsiedniego. 6 osób zostało zatrzymanych w tej sprawie. Są również nagrania z monitoringu.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Patrycja Wojciechowska
zdjęcie ilustracyjne/fot. Patrycja Wojciechowska

W nocy z soboty na niedzielę, 16 czerwca, po godzinie 1:00 na parkingu przed klubem dyskotekowym w miejscowości Wtórek, w powiecie ostrowskim, doszło do tragedii. Wszystko zaczęło się awanturą między mężczyznami w wieku powyżej 20 lat, z powiatu kaliskiego i nastolatkami z powiatu ostrowskiego. W wyniku bójki poważnych obrażeń doznał 25-latek, który zmarł w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. 

- Po godzinie 1:00 w nocy między grupką 20-kilkuletnich mężczyzn z powiatu kaliskiego a grupą nastolatków z powiatu ostrowskiego doszło do awantury na terenie parkingu, w trakcie której jeden z mężczyzn z powiatu kaliskiego doznał obrażeń ciała. Pomimo udzielonej pomocy medycznej mężczyzna zmarł w szpitalu - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

W sprawie zatrzymanych zostało 6 osób. Wśród nich są osoby nieletnie. Ciało 25-latka zostało zabezpieczone do sekcji sądowo-lekarskiej, która odbędzie się w poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu.

- Większość zatrzymanych to osoby młode. W przypadku części z nich, informacja o ich zatrzymaniu została przekazana, zgodnie z procedurą, do odpowiedniego Sądu Rodzinnego - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

- Pozwoli to na ustalenie mechanizmu i bezpośredniej przyczyny zgonu mężczyzny - dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zabezpieczone zostały także nagrania z monitoringu, który są poddawane analizie przez policję. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować