Złoty Medal dla Zmeru

2011-06-07 11:58:23 Marcin Boczek

Kolejna, piąta już edycja Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER w Poznaniu dobiegła końca. W tym roku swoją ofertę prezentowało 211 firm z 11 państw. Miło nam poinformować, iż w tym roku Złotym Medalem MTP nagrodzona została Lokalizacja uszkodzeń w sieciach rozproszonych z zastosowaniem systemu rozłączników sterowanych zdalnie w technologii GPRS produkowana przez Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych „ZMER" Sp. z o.o. w Kaliszu.

Rozbudowa systemów zdalnego sterowania łącznikami średniego napięcia pociąga za sobą konieczność poszukiwania alternatywy dla najbardziej rozpowszechnionej a zarazem przestarzałej łączności trunkingowej. Ze względu na ciągły wzrost ilości przekazywanych informacji, a co z tym związane – coraz większe wymagania co do jej droŜności (blokowanie się klasycznego trunkingu w wyniku dużej ilości informacji oraz wykorzystania wspólnego kanału do transmisji danych oraz rozmów), klasyczna łączność radiowa wyparta zostaje przez nowoczesną, z wykorzystaniem technologii GPRS.
W odpowiedzi na wzrastające wymagania Klienta oraz podąŜając za najnowocześniejszą technologią firma ZMER oferuje równieŜ poza typowym zdalnym sterowaniem łącznikami średniego napięcia Lokalizację uszkodzeń w sieciach rozproszonych z zastosowaniem systemu rozłączników sterowanych zdalnie w technologii GPRS.
Wykorzystanie odpowiednich modułów (w zależności od potrzeb Klienta)
umożliwia monitorowanie stanu sieci, w której zastosowano system oferowany przez ZMER Kalisz.
I tak możliwe są m.in.:
· Pomiary napięć/prądów zmiennych,
· Pomiary napięć stałych,
· Współpraca z impulsowymi licznikami energii.
Dodatkowo dzięki zastosowaniu technologii GPRS możliwe jest monitorowanie stanu sieci oraz sterowanie w niej za pomocą odpowiednio skonfigurowanego telefonu komórkowego lub komputera przenośnego wyposaŜonego w moduły bezprzewodowej łączności GPRS.
Przedsiębiorstwo ZMER rozpoczęło swoją działalność w 1952 roku jako
samodzielna jednostka znana pod nazwą Zakłady Mechaniczne Elektryfikacji Rolnictwa w Kaliszu, której zasadniczą częścią działalności była produkcja wyrobów do budowy linii energetycznych. Byliśmy pionierami w tej gałęzi energetyki a nasze wyroby znalazły powszechne uznanie i zastosowanie podczas elektryfikacji terenów wiejskich. Głównymi odbiorcami produkowanych przez nas wyrobów były wówczas powołane w resorcie Ministerstwa Rolnictwa przedsiębiorstwa Eltor. To decydująco wpłynęło na dalszy rozwój firmy. Ciągle wzrastające potrzeby rozwijającej się branży energetycznej skłoniły przedsiębiorstwo do znacznego rozszerzenia asortymentu produkowanych wyrobów.
W 1991 roku państwowe przedsiębiorstwo ZMER zostało sprywatyzowane w
formę pracowniczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i rozpoczęło swą działalność pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjne Aparatów i Konstrukcji Energetycznych „ZMER” Sp. z o.o. Przejęto tradycję, działalność i majątek byłego przedsiębiorstwa. Spłacono ostatnią ratę zobowiązania leasingowego i tym samym zostaliśmy w pełni prywatną firmą o czysto polskim kapitale i własnym majątku. Lata 90-
te to ciągła restrukturyzacja przedsiębiorstwa związana głównie z likwidacją majątku nieprodukcyjnego oraz redukcją zatrudnienia (w latach 80-tych zatrudnialiśmy ponad 1000 osób).
Działając w nowych warunkach gospodarczych i własnościowych w firmie nastąpił burzliwy rozwój. Firma stała się znanym producentem specjalistycznych wyrobów dla potrzeb energetyki w zakresie linii średnich i niskich napięć. Dziś możemy się pochwalić produkcją nowoczesnych wyrobów posiadających odpowiednie atesty i certyfikaty, spełniających wymogi standardu europejskiego.
Przedsiębiorstwo działając na rynku od kilkudziesięciu lat stale się rozwija i poszerza grono swoich klientów. Od początku swojej działalności daliśmy się poznać jako firma oferująca swoim klientom technologie i rozwiązania na najwyższym poziomie. Dzięki temu znaleźliśmy się na listach dostawców kwalifikowanych Zakładów
Energetycznych w całej Polsce. Nasi klienci to także firmy wykonawcze, hurtownie elektrotechniczne oraz zakłady przemysłowe. Możemy pochwalić się również stałą współpracą z projektantami sieci energetycznych oraz biurami projektowymi.
Dostarczamy swoje wyroby dla odbiorców w Rosji gdzie nasze łączniki SN cieszą się wysokim uznaniem i stanowią podstawę bazy do modernizacji sieci napowietrznych, eksportujemy również do Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.
Dzisiejsze warunki rynkowe sprawiają, Ŝe klienci decydując się na współpracę potrafią docenić doświadczenie i fachowość. Wiedzą, Ŝe moŜna zaufać jakości i tradycji znanej firmy, jaką niewątpliwie jest ZMER. Wprowadzane przez nas rozwiązania techniczne stały się wzorem dla naszej konkurencji i synonimem najwyższej jakości. Dbamy o to, aby zapewnić ciągły wzrost zarówno w obszarze jakości produkcji, postępu technologicznego jak i technicznego. WciąŜ inwestujemy w nowoczesny park maszynowy. Jesteśmy w posiadaniu własnej malarni proszkowej oraz cynkowni galwanicznej i ogniowej. Dla potrzeb tej ostatniej w ubiegłym roku przeprowadzony został generalny remont, wymieniona m.in. została wanna cynkownicza oraz cała infrastruktura cynkowni ogniowej, zastosowaliśmy urządzenie uznanej niemieckiej firmy gwarantując tym samym 11 lat nieprzerwanej pracy. Zastosowanie nowoczesnej wanny wpłynęło na poprawę jakości powłok cynkowniczych – tym samym podnieśliśmy poziom zabezpieczenia produkowanych przez nas konstrukcji a takŜe z uwagi na zwiększone wymiary wanny rozszerzyliśmy swoją ofertę z jednoczesnym obniżeniem cen oferowanych konstrukcji oraz usług. Pragniemy nieustannie dostosowywać naszą ofertę do aktualnych potrzeb i wymagań Klientów. Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą pracowniczą stale podnoszącą swoje kwalifikacje stosownie do rosnących wymagań jakości odbiorców. Przedsięwzięcia nasze realizujemy poprzez profesjonalną organizację zarządzania oraz szeroką współpracę z Ośrodkami Naukowo-Badawczymi, w tym m.in. Politechniką Poznańską oraz Instytutami Energetyki.
Zapewniamy nowoczesne, bezpieczne produkty i usługi najwyższej jakości w korzystnych cenach. Nasze wyroby są zabezpieczane antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe i galwaniczne. Sterowane numerycznie wykrawarki, gilotyny oraz zaginarki do blach oraz roboty spawalnicze, na których w sposób powtarzalny są spawane ramy łączników oraz konstrukcje energetyczne zapewniają naszym wyrobom dużą dokładność wykonania i uznanie Klientów.
Potwierdzeniem naszych starań stało się przyznanie przez TŐV NORD w 2002 r. certyfikatu ISO 9001:2000. W bieżącym roku uaktualniliśmy certyfikat do wymogów normy EN ISO 9001:2008.
Podstawowy asortyment produkcji obejmuje m.in.:
· Słupowe stacje transformatorowe SN/nn,
· Słupy funkcyjne SN i nn
· Sterowanie radiowe łącznikami SN
· Napędy elektryczne – napowietrzne i wnętrzowe,
· Łączniki SN (ON, OUN, RN, RUN, RNS),
· Podstawy bezpiecznikowe SN,
· Rozdzielnice słupowe nn,
· Konstrukcje energetyczne.
Świadczymy usługi m.in.:
· Cynkowania ogniowego,
· Cynkowania galwanicznego,
· Malowania proszkowego,
· Cięcia i gięcia blach.
Marcin Boczek
Fotografia (od lewej):
Karol Strojwąs – Dyrektor ds. Rozwoju i Handlu
Sławomir Stabno – Prezes
Marcin Boczek – Kierownik Działu Obsługi Klienta

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować