Zimowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych 2010

2010-04-02 08:48:29 Maciej Siemianowski

124 zawodników i zawodniczek z 19 klubów z całej Polski wzięło udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. Zawody odbyły się pod koniec ubiegłego miesiąca w Białymstoku. Reprezentanci Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „START” Kalisz jak co roku zajmowali miejsca na podium.

Elżbieta Marcinkowska w grupie startowej S3 była trzykrotnie pierwsza na dystansach 50 i 100m stylem dowolnym oraz 50m grzbietowym. Łukasz Wodzyński gr. S5 był pierwszy na 100m stylem klasycznym oraz zajmował drugie pozycje na 50 i 100m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym. Ireneusz Łyszczyński w tej samej grupie zwyciężył na 50m stylem motylkowym oraz zajął drugą lokatę na 50m stylem grzbietowym. Leszek Szymczak gr. S2 czterokrotnie był drugi na 50 i 100m stylem dowolny, 50m stylem grzbietowym i 50m stylem klasycznym. Gabriela Konieczna (gr. S8) dwukrotnie stawała na trzecim stopniu podium na 50 i 100m stylem dowolnym, a Piotr Sysiak w grupie S10 również zdobył dwa brązowe medale na 50 i 100m klasycznym. Adam Maciejewski (gr. S6) był natomiast trzeci na 100m stylem grzbietowym. Na pochwałę zasługuje również pozostała dwójka pływaków „STARTU” Sebastian Nogaj (gr. S8) oraz Adrian Sławiński (gr. S6), którzy zajęli miejsca tuż za podium.
W klasyfikacji punktowej w poszczególnych grupach startowych podopieczni trenerów Macieja i Wojciecha Siemianowskich uplasowali się na następujących pozycjach: Elżbieta Marcinkowska na pierwszym miejscu, Leszek Szymczak i Łukasz Wodzyński na drugich , a Ireneusz Łyszczyński i Gabrysia Konieczna zajęli trzecie lokaty. W Mistrzostwach z powodu kontuzji nie mógł wystartować niestety nasz eksportowy zawodnik Sebastian Matczak, ale mamy nadzieję, że szybko upora się z problemami zdrowotnymi oraz zda egzaminy maturalne i spokojnie przygotuje się do Mistrzostw Świata, które latem odbędą się w Holandii.
Już w dniach 23-25 kwietnia w Kaliszu rozegrana zostanie kolejna duża impreza ogólnopolska , Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu.
Zarząd klubu oraz szkoleniowcy „STARTU” Kalisz zapraszają wszystkie osoby niepełnosprawne do wzięciu udziału w treningach i zachęcają do uprawiania pływania. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19:30 na pływalni kaliskiego OSRiR-u.