Kultura

"Zielona nieskończoność" 8 maja na Głównym Rynku

2021-05-05 20:00:00 red za Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

W sobotę 8 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 Galeria Sztuki im. Jana Tarasina organizuje rodzaj interwencji artystycznej na płycie Głównego Rynku w Kaliszu. „Zielona Nieskończoność” to działania sprowokowane realizacją landartową Teresy Murak Rzeźba dla Ziemi, którą Galeria Sztuki im. Jana Tarasina prezentuje w ramach „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki” na Głównym Rynku w Kaliszu.

fot. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
fot. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

- Zrozumienie ulotnej natury życia i idąca za tym próba zatrzymania wybranych jej momentów powodują chęć kontynuowania idei artystki, którą chcielibyśmy ponownie wcielić w życie wraz z mieszkańcami Kalisza. Stąd pomysł na stworzenie zielonego okręgu wokół pracy Teresy Murak – informuje Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Okrąg ma symboliczną wymowę nieskończoności, nie ma początku ani końca. - Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do tego symbolicznego działania. W wyznaczonych punktach będzie można zostawić roślinę w doniczce, manifestując tym samym potrzebę powrotu zieleni do przestrzeni naszego miasta. Będzie to działanie krótkotrwałe, ale na ten niedługi czas może stać się elementem krajobrazu w dużej skali. Okręgi utrwalone na zdjęciach z Wieży Ratuszowej, umocnią w nas poczucie wspólnoty i przynależności, możliwość współkreowania przestrzeni - przekazuje Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Wśród uczestników akcji zostanie wylosowana nagroda ufundowana przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu: aparat FUJI INSTAX.


Co trzeba zrobić żeby wiać udział w losowaniu nagrody ?

1. W sobotę 08 maja, w godzinach od 10.00 do 14.00 przynieś roślinkę doniczkową przed Ratusz
2. Zostaw ją w miejscu oznaczonym przez nas zielonym A-Kumulacyjnym kółkiem
3. Wypełnij na miejscu zgłoszenie a otrzymasz od nas los z numerem
4. O godz. 14.00 weź udział w losowaniu nagrody na Głównym Rynku

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ